ארה"ב תמכור תחמושת טנקים לעירק

עסקה בהיקף 600 מליוני דולרים הובאה לאישור הקונגרס האמריקאי . המטרה היא לחזק את צבא עירק מול ISIS

טנק אברמס של צבא עירק - מקור: defenseindustrydaily.com

הממשל האמריקאי אישר ביום שני עסקה עם עירק למכירת תחמושת לטנקים בהיקף של 600 מיליוני דולרים. כל לפי דיווח באתר investing.com. התחמושת מיוצרת על ידי ג'נרל דיינמיקס. הממשל טוען שהתחמושת תעזור לממשלת עיראק להקים יכולת הגנה קרקעית משולבת. לקונגרס יש עכשיו 30 ימים כדי לחסום את המכירה, למרות שפעולה כזו נחשבת נדירה.

סוכנות DSCA של הפנטגון, הודיעה למחוקקים כי מחלקת המדינה אישרה את המכירה של 10,000 פגזים 120 מ"מ מסוג M831, תחמושת נ"ט נפיצה, 10,000 פגזים 120 מ"מ מסוג M865 עם ראש נפץ קינטי ו-26,000 פגזים מסוג 'תחמושת אחרת', כמו גם שירותי לוגיסטיקה.

ב-DSCA אמרו כי הקבלן הראשי יהיה ג'נרל דיינמיקס, יצרנית של טנק M1A1 אברמס והתחמושת המבוקשת. צבא ארה"ב כבר מנהל תקיפות אוויריות נגד חמושים של ISIS בעירק וסוריה, והוא מבקש לחזק את ממשלת עיראק [באמצעות מכירת תחמושת], כך שתוכל להתנגד לקיצונים בצורה יעילה יותר נכתב בדיווח.

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy