"ארה"ב עצרה משלוח טילים לישראל"

העיתון "הוול סטריט ג'ורנל" מדווח כי ארה"ב עצרה במהלך מבצע "צוק איתן" משלוח של טילי הלפייר לישראל, על רקע היחסים הקשים בין וושינגטון לירושלים

משבר קשה ביחסי ארה"ב-ישראל: העיתון האמריקאי "הוול סטריט ג'ורנל" מדווח כי ממשל אובמה עצר משלוח של טילי הלפייר לישראל, בעקבות המשבר ביחסי וושינגטון-ירושלים על רקע הלחימה במבצע "צוק איתן".

על פי המדווח בעיתון, בממשל האמריקאי אומרים כי התנהלות ממשלת ישראל ובראשה נתניהו במהלך החודש האחרון שכנעה אותם כי נתניהו וצוותו "פזיזים ואינם ראויים לאמון".

לטענת האמריקאים נתניהו "משחק" בין הקונגרס לבית הלבן ומשתמש בהשפעתו האישית על חברי קונגרס כדי לנגח את נשיא ארה"ב. עוד אומרים גורמים לעיתון כי נתניהו פגע קשות במזכיר המדינה ג'ון קרי, בעקבות התערבותו של האחרון במגעים להפסקת אש בין ישראל לחמאס. לטענת הגורמים ההדלפות שהגיעו מכיוון ישראל בנוגע למגעים להסכם, ואשר הטילו ביקורת קשה בקרי, היו "זדוניות". מנגד, גורמים ישראלים מאשימים את ממשל אובמה כי הוא "חלש ונאיבי".

You might be interested also

The G-7 leaders meeting in Cornwall on Sunday. Photo: REUTERS/Phil Noble/Pool

G7 leaders unite against Russian ransomware attacks 

In the joint statement issued at the end of the summit, the leaders of the seven wealthiest countries in the world demanded Russia to identify and disrupt ransomware criminal networks operating from within its borders, and hold those networks accountable for their actions