ארה"ב: מתמרנים גם בסייבר

בצבא האמרקאי התפישה היא שהתמרון מתבצע לא רק ביבשה, בים ובאוויר - אלא גם בסייבר. כאשר כל מחשב ומערכת נשק הופכים למטרה, לוחמי הסייבר תופסים את מקומם בהיררכיה. זו הסיבה שחושבים להקים לחטיבת ההגנה בסייבר של הצבא האמריקאי סניף נוסף (טוב נו, גם בגלל הסינים)

מרכז המצוינות בסייבר של הצבא האמריקאי בפורט גורדון - Photo by Bill Bengtson/Fort Gordon

הצבא האמריקאי מפעיל היום חטיבת הגנה בסייבר, ויש דיונים על הקמת סניף נוסף של החטיבה במקום גיאוגרפי אחר כבר בחודש הבא. כך לפי דברים שאמר רס"ן רודני ד האריס מפיקוד הסייבר של הצבא לאתר defencetalk. לפי הדיווח, הסניף החדש יוקם בשבוע השני של אוקטובר, במהלך המפגש השנתי של צבא ארה"ב.

חטיבת הגנת הסייבר מופעלת כיום על ידי פיקוד הטכנולוגיה והרשת הארגונית של צבא ארצות הברית בפורט גורדון, גאורגיה. זו החטיבה הראשונה מסוגה בצבא והגרעין של היחידה החדשה יהיו צוותי הגנת סייבר שלה. בשנתיים האחרונות, פיקוד הסייבר של הצבא מכשיר צוותי הגנה בפורט גורדון עם יכולת תגובה ראשונית. עם זאת, הצבא זקוק לכמות כפולה של צוותים כאלו, אמר האריס לאתר. לפיו, הצבא צריך להכפיל את כמות החיילים בתחום הסייבר בשנתיים הבאות.

הוא אמר את הדברים בכנס שהתקיים באוגוסט האחרון והתמקד בתכנון הקריירה של לוחמי הסייבר בצבא, המכונה CMF 17. כנס זה בפורט מייד כלל בעלי עניין מרכזיים מפורט גורדון, מודיעין שדה והמרכז המשולב של צבא ארצות הברית בקנזס. משתתפי הכנס דנו בהתמחויות צבאיות חדשות כגון מומחה לוחמת סייבר (17C) וקצין לוחמה קיברנטית (17A). סדרת 17 תשלב מיומנויות של מודיעין אותות ומודיעין צבאי, אמר האריס.

"החיילים האלה הם כל כך ייחודיים, והם כל כך מיומנים והם כל כך מעטים", אמר האריס. "הרמטכ"ל של הצבא ביקש מאתנו להתמקד בניהול כשרונות". כלומר, לגייס ולשמר חיילי סייבר. זו הסיבה שהצבא צריך שסדרה 17 תהיה רק סביב סייבר, הדגיש האריס.

לוקח שלוש שנים של אימונים לגדל מש"ק פעולות רשת (NCO), הוא הסביר. שני קורסים של שישה חודשים, יחד עם תכנית חניכה של שנתיים, כדי להיות מאושרים כלוחמי סייבר (Cyber CMF). "יש מעט מאוד מקומות אחרים בצבא שדורשים שלוש שנים של אימונים", אמר האריס.

המצב היום הוא שלאחר ההכשרה, החיילים הללו עושים שירות קצר ואז עומדים בפני בחירה האם לחזור למודיעין אותות או מודיעין צבאי, או ללכת לאזרחות בשכר גבוה יותר. האריס אמר שזה לא יקרה לעתים קרובות עם הקמתו של מסלול הכשרה ייחודי. האריס שוקל גם חבילת תמריצים לחיתום מחדש של חיילי סייבר [הערה: בעיה מאד רלוונטית גם לצה"ל].

הצוותים של החטיבה להגנה בסייבר יעזרו לספק כוח זריז ומגיב במרחב הקיברנטי, הם אמרו. צוות סייבר יהיה בערך בגודל מחלקה, אך הוא ישתנה בהתאם למשימה. צוותי התקיפה גדולים יותר, אמר האריס. צוותי הגנת הרשת או הסייבר הם בגודל בינוני. "יש לתמוך גם באלמנטים שהם קצת יותר קטנים, כולל צוותים לאומיים שיתמכו בגופים ממשלתיים אחרים", אמר האריס. הצוותים כוללים חיילים, נגדים, קצינים ואזרחים עובדי צבא.

"אנחנו לא שונים מכל אלמנטי תמרון אחרים", אמר האריס, והסביר כי ההבדל הוא כי הצוותים שלו מתמרנים על פני תחום המרחב הקיברנטי במקום על הקרקע, באוויר או בים. מערכות נשק הן כל המחשבים, אמר האריס. כל מערכת המחוברת לרשת יכולה להיות מטרה של צוותי הסייבר, הוא אמר, או צריכה להיות מוגנת על ידי צוותים אלו. "רבים ממערכות הנשק שלנו היום מבוססות מחשב. אם זו מערכת מחשב שמנוהלת על ידי תוכנה - אפשר לפרוץ אותה".

You might be interested also