ארה"ב בונה מפציץ חדש

עלות הפיתוח של המפציץ החדש לטווח ארוך שיחליף את מטוסי הB-2 עלולה להגיע ל-12 מיליארדי דולרים. בשלב זה אין סעיף תקציבי לייצור המטוס

תכנית החומש של חיל האוויר האמריקאי כוללת הוצאה של 11.8 מיליארדי דולרים לצורך פיתוח מפציץ ארוך טווח חדש, כך לפי נתוני התקציב של הצבא ופרסום באתר בלומברג. המטוס החדש יחליף את מפציצי החמקן B- 2 המזדקנים.

נורתרופ גרומן עשויה להתחרות עם שני הקבלנים הפדרליים הגדולים ביותר - לוקהיד מרטין ובואינג המתכננים להציע כצוות. בעוד שחיל האוויר אמר כי היא עשוי לרכוש כ-100 מטוסים כאלו בתכנית שעלולה להגיע ל-55 מיליארדי דולרים, תכנית החומש בתקציב החדש לא כוללת הוצאות ייצור למטוסים אלה.

על פי תחזיות התקציב, הוצאות הפיתוח יטפסו בהתמדה בשנים הקרובות, מ-1.6 מיליארדי דולרים בשנת הכספים 2016 עד ל-3.5 מיליארדי דולרים ב-2019. חיל האוויר סרב לחשוף פרטים על תכניתו להחליף את מטוס ה-B- 2.

מזכירת חיל האוויר, דברה ג'יימס, אמרה החודש כי שני צוותי עובדים על הצעות שונות למפציץ ארוך הטווח. בקשה לקבלת הצעות (RFP) כנראה תונפק בהמשך השנה, אמרה ג'יימס בכנס של בלומברג.

המפציץ החדש ייצר מיליארדים לקבלן שיבחר לבנות אותו. לוקהיד מרטין ובואינג אמרו באוקטובר כי בכוונתם להציע פרויקט כצוות. נורתרופ גרומן עדיין לא הודיעה על כוונה להגיש הצעה.

You might be interested also