ארגנטינה מתחמשת

קידוח הנפט המתקרב של חברת Rockhopper Exploration הבריטית בקרבת איי פוקלנד גורר התחמשות ארגנטינית. לפי מקורות זרים, גם חברות ישראליות לוקחות חלק בהזדמנות של 1.2 מיליארדי דולרים

photo by: iissvoicesblog.wordpress.com

בואנוס איירס תרכוש ציוד צבאי , כולל מטוסי קרב , נשק נגד מטוסים ומכ"ם מיוחד, כמו גם היא תשקיע בתגבור הכוחות המיוחדים שלה. כך לפי פרסום באתר express.co.uk.

פירוש הדבר, כי ארגנטינה תגדיל את הוצאות הביטחון ב-33.4 אחוזים השנה, העלייה הגדולה ביותר בתולדותיה. הליך ההתחמשות יהיה בהיקף של 1.2 מיליארדי דולרים ויכלול 32 תכניות רכש ומודרניזציה.

החדשות מגיעות חודשים לפני קידוח הנפט שצפוי להתחיל באיי פוקלנד, אשר מעורר את הנשיאה של ארגנטינה, קריסטינה פרננדז דה קירשנר. בחודש שעבר היא יצרה תפקיד חדש בממשלה "שר ה-Malvinas [כינוי לאיי פוקלנד]". בינתיים, שר ההגנה הבריטי, פיליפ המונד, סרב לאשר כי בריטניה תכבוש מחדש את איי פוקלנד אם הם יכבשו על ידי כוחות ארגנטינים.

התכניות יכללו טנקים בינוניים, מטוסי תובלה, שיפוץ של ספינות מלחמה וצוללות. רשימת הקניות כוללת גם מערכות הגנה אווירית ישראליות, מערכות תקיפה ימית , מערכות טילים, מסוקים ומל"טים. כמו כן, התכניות כוללות שיפור ביכולות ההיי טק של הצבא והקמת יחידות קומנדו וכוחות מיוחדים חדשות. דיווחנו כאן בעבר על עסקת נשק אפשרית לרכישת כפירים ישראלים.

מקורות בחברת הנפט והגז הבריטית Rockhopper אישרו כי קידוח רציני יכול להתחיל בכמה חודשים. לפי הערכות, הוא מכיל 394 מיליון חביות נפט. "אנחנו רק מחכים לאסדה לפני שאנחנו יכולים לעבור לשלב הבא", אמר המקור. בריטניה חיזקה את ההגנות שלה באיים עם ארבעה מטוסי יורופייטר טיפון ו-600 חיילים, וצוללת גרעינית חמושה בטילי שיוט טומהוק שמבקרת פעמיים בשנה.

השר החדש שמינתה קירשנר, דניאל פילמוס, שלח מעל 200 מכתבים לחברות נפט בהם הוא מאיים בקנסות של עד 1.5 מיליארדי דולרים ו-15 שנות מאסר אם החברות יקדחו ללא הסכמה .

מקורות צבאיים בכירים אמרו ל-Sunday Express שהם "מנטרים בזהירות" את המצב. הפחד האמתי, לעומת זאת, הוא פשיטה של ​​כוחות מיוחדים ארגנטינאים שמטרתה לפגוע במסלול נמל התעופה סטנלי באיים. אדמירל בצי הבריטי אמר לאתר כי ללא נושאות מטוסים, בריטניה לא תוכל להגן על האיים כראוי במקרה של מלחמה. הוא אמר שנושאות המטוסים החדשות בריטניה לא יהיו מבצעיות עד 2020 ועד אז יש לארגנטינה חלון הזדמנויות.

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy