אלתא בשת"פ עם חברה צ'כית

פרסום ראשון: פיתוח וייצור משותף על מערכות מכ"מ ואחרות עם חברת RETIA

חברת Retia הצ'כית חתמה על הסכם לשיתוף פעולה יחד עם מפעל אלתא של תעשייה אווירית.  לפי פרסום באתר zpravy.e15.cz. לפי דיווח נוסף באתר armadninoviny.cz ההסכם נתחם בנוכחות ראש ממשלת צ'כיה, Bohuslav Sobotka ומנכ"ל החברה Petr Nová במסגרת ביקור שהתקיים בימים האחרונים בארץ.

פרטים נוספים נמסרו לישראל דיפנס.

במסגרת שיתוף הפעולה החברות יפתחו וייצרו יחד מערכות מכ"מ עבור הצבא הצ'כי , לקוחות באירופה ואולי מדינות נוספות. Retia פעילה מאד גם בשוק האסייתי. לפי הדיווח, "המכ"ם של אלתא מסוג AD-STAR ELM-2288MR נמכר למספר לקוחות באמריקה, אפריקה ואסיה ועומד באופן מלא בדרישות הטכניות של משרד הביטחון של הרפובליקה הצ'כית", אמרו בסוכנות היח"צ הצ'כית של החברה PP Partners.

RETIA היא חברה צ'כית המתחמה בתחום פיתו מערכות מכ"מ, אלקטרוניקה צבאית ומערכות הקלטה. היא מספקת מוצרים לצבא הצ'כי (מכ"מ ReVISOR/מערכת ReVEAL), נאט"ו, וצבאות של מדינות החברות בנאט"ו. המוצרים שלה נמכרים ל-40 מדינות. הרווח הנקי של החברה היה בשנה שעברה מעל 26 מיליון דולרים.

החברה הייתה גם שותפה בפרויקט NATO AGS Programme של נאט"ו. מדובר על מערכת התרעה ומודיעין מבוססת על תחנות קרקע, מכ"מים מתקדמים ומל"טים מסוג HAL שיספקו לברית שכבת מודיעין משלימה למטוסי ההתרעה.

You might be interested also