אלביט תשדרג את מסוקי הסופר-קוברה

החברה חתמה על שני חוזים להשבחת המסוקים ושדרוגם בשווי כולל של 20 מיליון דולרים. החוזים יבוצעו בתקופה של כשנתיים

אלביט מערכות הודיעה כי החברה הבת שלה בארצות הברית,Elbit Systems of America, LLC ("אלביט מערכות אמריקה"), זכתה בשני חוזים, בהיקף כולל של 20.1 מיליון דולר, לתמיכה בהשבחת צי מסוקי התקיפה מסוג "בל" AH-1W של המארינס האמריקני.

במסגרת החוזה הראשון, שהיקפו 11.6 מיליון דולר, תספק אלביט מערכות אמריקה למסוקים מכלולים של מערכת עקיבה לתצוגת הקסדה (Helmet Display Tracker System – HDTS) של כלי הטיס. המערכת משפרת בצורה משמעותית את בטיחות הטיסה ומספקת לאנשי הצוות יכולת התמצאות סביבתית טובה יותר על ידי חיזוק יכולות ראיית הלילה, האיכון והשליטה על מערכות הנשק. החוזה יבוצע במהלך תקופה של שנתיים.

במסגרת החוזה השני, שהיקפו 8.5 מיליון דולר, יתווספו למסוקים עורקי נתונים לווידיאו טקטי (Tactical Video Data Link – TVDL), המספקים לצוותי האוויר את המידע הנחוץ לאיתור, זיהוי ומתן מענה מהיר לאיומים. המידע יכול להתקבל באמצעות סנסורים מוטסים או ממקורות חיצוניים כגון כוחות קרקע או כלי טיס אחרים. החוזה יבוצע במהלך חמישה עשר חודשים.

"HDTS ו-TVDL הן שתי טכנולוגיות נוספות של אלביט מערכות אמריקה שמטרתן העיקרית היא הצלת חיים", אמר רענן הורוביץ, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות אמריקה. "מסוקי ה-AH-1W נמצאים בקו הראשון של חזית הלחימה נגד אויבי ארה"ב. טכנולוגיות חדשות אלה מעניקות לכוחות המארינס שלנו יכולות ורמת בטיחות שלא היו בעבר".

You might be interested also