אלביט תספק מערכת תקשורת לוויינית לצבא קנדה

מדובר במערכת המאפשרת העברת נתונים בתנועה, בקצב גבוה על גבי פס רחב. ניתן להתקין את המערכת על מספר פלטפורמות. משך החוזה ייפרס על פני 18 חודשים

אלביט מערכות הודיעה כי זכתה בחוזה מחברת Rheinmetall Canada Inc., לאספקת מערכת תקשורת לוויינית (תקש"ל) בתנועה ELSAT 2100, לשימוש כוחות צבא קנדה. החוזה, שהנו בסכום שאינו מהותי לאלביט מערכות, ייפרס על פני תקופה של 18 חודשים.

מערכת התקש"ל בתנועה (Satellite On The move – SOTM) מאפשרת העברת נתונים בקצב גבוה על גבי פס רחב, בעלויות נמוכות. ניתן להתקינה על גבי מגוון של פלטפורמות והיא ייחודית בצללית הנמוכה שלה ובכך שאין לה חתימה מזהה. כחלק מפתרון חדש זה, אלביט מערכות מציעה אנטנת תקשורת קטנה וקומפקטית המאפשרת תקשורת על גבי פס רחב מכל מקום ובכל זמן בתחומי תדר Ku, X ו-Ka , תוך שימוש בלוויינים צבאיים ומסחריים, לרבות יכולת שימוש ברשת לווייני ה-WGS של משרד ההגנה האמריקני, הנגישה רק לחברות בודדות בעולם.

יהודה (אודי) ורד, מנכ"ל אלביט מערכות יבשה ותקשוב, מסר: "החוזה לאספקת מערכות התקש"ל בתנועה הוא אבן דרך חשובה בפעילותנו בתחום התקשורת הלוויינית. הצבא הקנדי הוא צבא חדשני ומתקדם מבחינה טכנולוגית ואני מאמין שלקוחות נוספים ילכו בעקבותיו ויבחרו במערכות שלנו. שדה הקרב המודרני דורש יכולת אמינה להעברת נתונים בקצב גבוה למספר רב של משתמשים בו זמנית, ולעיתים קרובות בתנאי מזג אוויר קיצוניים. פתרון התקשורת הלוויינית בתנועה שלנו עונה על דרישות מחמירות אלה".

You might be interested also