אלביט תספק מטוסי אימון לבריטניה

קבוצת Affinity הכוללת את אלביט מערכת וחברת KBR תספק לבריטניה את מטוסי האימון העתידיים. המטוסים ישמשו את חברת ascent שמפעילה את הכשרות טייסי צבא בריטניה

שלושת מטוסי האימון החדשים. מקור: ainonline.com

אלביט מערכות נבחרה לספק את מטוסי האימון העתידיים של חיל האוויר הבריטי, כך לפי הודעה באתר חברת ascent שמפעילה את תכנית האימונים. אלביט תעשה זאת בשיתוף פעולה עם חברת KBR תחת חברה שנקראת Affinity.

שלושה מטוסים נבחרו לאימון ראשוני, בסיסי ורב מנועי של טייסים צבאיים בריטיים בעתיד. הסוגים הם Grob G120TP, המטוס הקל T-6C והEmbraer Phenom 100 בהתאמה. אסנט הוא מיזם משותף בין חברת לוקהיד מרטין וBabcock International המספק את הניהול ועיצוב הקורס לMFTs תחת חוזה של 25 שנה.

קבוצת Affinity היא ציוות של אלביט מערכות ו-KBR (קלוג, בראון ורוט). שתי הצעות אחרות לאספקה של הכשרה בכנף קבועה נמצאו לא מתאימות. הפתרון של Affinity חייב להיות מאושר על ידי משרד הביטחון בבריטניה לפני שניתן יהיה לחתום על חוזה. המטוסים החדשים יחליפו את הGrob G115, ה-Embraer Tucanos והBeechcraft King Air 200. האימונים יתבצעו לצד הכשרה על מטוסי סילון, בבסיס חיל האוויר המלכותי אנגלסי בצפון ויילס.

באפריל האחרון אסנט קיבלה גם את החוזה לאימון טייסי מסוקים של צבא בריטניה, והיא קיבלה שלוש הצעות למתן הכשרה עתידית צבאית לכנף סיבובית (RWT) בבריטניה. מאיירבוס מסוקים, Cobham ואלביט מערכות. באסנט אמרו שהם יעניקו חוזה ל-RWT בתחילת 2016, עם לוח זמנים שצופה תחילת אימונים בשנת 2018.

החוזה הנוכחי להכשיר טייסי מסוק צבאיים בבריטניה מוחזק על ידי FB Heliservices, מיזם משותף בין מסוקי Bristow וקובהם. החוזה הזה כבר הוארך פעמיים. המיזם המשותף מכשיר טייסי מסוק על מסוקי AS350B של איירבוס ובל 412EP על גריפין.

You might be interested also

The G-7 leaders meeting in Cornwall on Sunday. Photo: REUTERS/Phil Noble/Pool

G7 leaders unite against Russian ransomware attacks 

In the joint statement issued at the end of the summit, the leaders of the seven wealthiest countries in the world demanded Russia to identify and disrupt ransomware criminal networks operating from within its borders, and hold those networks accountable for their actions