אלביט: ביטול התביעה נגד משהב"ט

החברה החליטה לסגת מהתביעה נגד מדינת ישראל בגין עסקה שבוטלה בנובמבר 2012


אלביט מערכות הודיעה היום (ה') לבורסה בתל אביב ​​כי חברת הבת שלה, אלביט מערכות אלקטרו אופטיקה אלאופ בע"מ, החליטה לסגת מתביעה שהוגשה נגד ממשלת ישראל בנובמבר 2012 כנגד נזקים והוצאות שנגרמו לחברה בקשר עם ביטול רישיונות יצוא לפרויקט של לקוח זר.

למרות שאלביט לא מוסרת על איזו עסקה מדובר, חיפוש קצר ברשת מעלה כי בחודש נובמבר 2012 הוגשה תביעה על ידי אלביט מערכות בסך של 74 מליוני דולרים כנגד ביטול עסקה עם חיל האוויר של טורקיה, כך על פי דיווח בגלובס.

לפי אותו דיווח, בחודש דצמבר 2011, משרד ביטחון הורה לאלביט מערכות ולתעשייה האווירית לישראל לבטל חוזה עם חיל האוויר הטורקי לאספקת מערכות איסוף מודיעין מוטסות. החוזה נחתם בשיתוף אל אופ ואלתא בסוף 2009. החלק של אלביט באותה עסקה עמד על 87 מליוני דולרים וחלקה של תע"א עמד על 54 מליוני דולרים.

You might be interested also

A poster depicting Syria's President Bashar al-Assad is displayed in front of damaged buildings in the city of Homs on May 23. Photo: REUTERS/Omar Sanadiki

Syria's difficult rebirth

Commentary: After avoiding defeat in the civil war, Bashar al-Assad’s regime cannot easily tackle the problem of rebuilding the country. Assad finds himself needing to reconcile the difficult requirements of definitively defeating the insurgency, resolving the very severe economic situation and coexisting with the presence of cumbersome allies Russia and Iran