אלביט ביורוסטורי

החברה תציג ביורוסטורי את מערכת ה"חנית", מערכת ה-ATMOS החדשה ומגוון פתרונות לאחיזת שטח כגון TREASURES ועוד

אלביט מערכות חושפת לראשונה מחוץ לגבולות ישראל, בתערוכת יורוסאטורי שתתקיים ב- 16-20 ביוני 2014 בפריס, את המרגמה החדשה "חנית" - SPEAR - דור חדש של מערכת "קרדום" המשמשת את צה"ל וצבאות מובילים אחרים בעולם. המערכת נחשפה לראשונה בישראל בכנס האש הבינלאומי השלישי שאורגן על ידי ישראל דיפנס.

המרגמה החדשה "חנית" – מערכת מרגמה 120 מ"מ, בעלת יכולות אוטונומיות מלאות וכן יכולת ייחודית של רתיעה מופחתת. המערכת מודולרית וניתנת להתקנה על גבי מגוון רכבים קלים – ובכלל זאת "האמר" וסוגי ג'יפ שונים – יכולת חדשה שלא היתה קיימת עד כה. יכולת זו תאפשר ניידות מוגברת של המרגמה גם בהטסה באמצעות מגוון מטוסי תובלה ומסוקים וגם בתנועה גלגלית מהירה, שתאפשר הפעלה מבצעית במתארי לחימה חדשים.

מערכת ה-ATMOS החדשה, בעלת תותח 155/52 מתקדם המותקן על גבי משאית. המערכת החדשנית מציעה ניידות מוגברת של מערך ארטילרי קני, בירי לטווחים של 40 קילומטרים ובקצב אש של 6 פגזים בדקה. למערכת ה-ATMOS החדשה טעינה חצי אוטומטית המאפשרת לשמר קצב אש גבוה תוך הקטנת צוות הכלי. המערכת תומכת בכל סוגי התחמושת, תוך ירי של תחמושות מתקדמות מדויקות. המערכת מחוברת למערכות השליטה והבקרה במרחב הבנה של תמונת המטרות במרחב וסגירת מעגלים מהירה ביותר.
 
Long-View CR-D - מערכת תצפית פורצת דרך ביכולתה למנוע פגיעה בסביבה. המערכת קומפקטית וקלת משקל ומיועדת למשימות מודיעין מיוחדות ביום ובלילה ובכל תנאי מזג האוויר. היכולת פורצת הדרך של מניעת הפגיעה בסביבה מושגת באמצעות מערכת מציין לייזר ייחודית ומדויקת הכוללת יכולות איתור, ניתוח ותיקון הכיוון למטרה הן לטווחים קצרים והן לטווחים ארוכים. המערכת כוללת, בין היתר, זום אלקטרו אופטי רציף לטווחים ארוכים במיוחד, מצלמות יום ארוכות טווח, מציין לייזר, GPS, מצפן מגנטי ומערכת מובנית לניהול המידע אודות המטרה.

בין הפתרונות המובילים שיוצגו בתערוכה: מערכת התקשוב Dominator IICS המספקת לכוחות השונים התמצאות סביבתית גבוהה תוך קיצור תהליך סגירת מעגל האש, בשילוב מגוון מערכות התצפית והתקשורת המתקדמות מתוצרת החברה.

מערכות קשר מתקדמות, וביניהן SDR-7200HH, רדיו אישי קומפקטי בטכנולוגיית רדיו מבוסס-תוכנה, המאפשר לחייל הבודד להעביר מהשטח תשדורת מולטימדיה בצבע וברזולוציה גבוהה, תוך שיתוף וחיבור למערכות השליטה והבקרה ולחיישנים הפרוסים בשטח, ו-PNR-1000, רדיו אישי ומתקדם לרמות המיקרו-טקטיות, המאפשר קשר רציף בזירות לחימה אורבניות, בהן הזמינות והקישוריות של כל חייל חשובה להצלחת המשימה. מערכות תצפית מתקדמות, וביניהן CORAL-CR-II הידנית וקלת המשקל, מערכת התצפית התרמית החדשה ביותר, המאפשרת תצפית והרכשת מטרות בטווחים ארוכים במיוחד, למשימות יום ולילה.

TREASURES – מערכת הגנה קרקעית באמצעות מספר רב של חיישנים. המערכת מאפשרת איסוף מידע ומעקב מרחוק על פני שטחים נרחבים. המידע מועבר למרכז שליטה ובקרה אחורי, ובכך נמנע הצורך להחזיק כוח אדם לאורך גבולות ארוכים. החיישנים מתריעים על כל אירוע חשוד ומזעיקים כוחות לאזור לפי הצורך. העובדה שמדובר במערכת קטנה וקלה מאפשרת פרישה מהירה ותחזוקה מינימלית. המערכת מאתרת, מסווגת ועוקבת בזמן אמת אחר תנועת אנשים או כלי רכב בכל תנאי שטח ובכל תנאי מזג אוויר.

בין החיישנים המתקדמים שהוטמעו במערכת נכלל גם ה-"Sand", שיודע לאתר תנועה של בני אדם או של כלי רכב בשטחים נרחבים, ובכך להקל על הכוח המאתר והתוקף. חיישן נוסף הוא ה-"Ocean", המאפשר לאתר תנועה בשטח מורכב, גם באמצעות רחשי קול בטווחים גדולים מאוד.

אלביט מערכות מציגה בתערוכה גם את שתי משפחות המל"ט המתקדמות סקיילארק ו-הרמס, המשמשות צבאות מובילים בעולם וביניהם צה"ל, צבא אנגליה, צבא ברזיל וצבאות מובילים נוספים. מל"ט סקיילארק I-LE מוצג בגודל מלא. מל"ט זה צבר ניסיון מבצעי רב במגוון זירות לחימה ובכללן בישראל, בעיראק ובאפגניסטן. לצדו מוצגים בקנה מידה 1:10 המל"טים הרמס 900, המל"ט הגדול ביותר במשפחת המל"טים של אלביט מערכות המסוגל לטוס בגובה 30 אלף רגל ונבחר על ידי צה"ל ועל ידי צבאות מובילים אחרים בעולם, הרמס 450, חוט השדרה של הפעילות המבצעית של צה"ל במשימות ביטחון שוטף ולחימה בטרור ואשר משרת גם את הכוחות הבריטיים באפגניסטן כבסיס לתוכנית המל"טים הגדולה של צבא אנגליה –WatchKeeper,

You might be interested also

A hydrogen-powered boat sails from Amsterdam's harbor in April 2019. Photo: REUTERS/Eva Plevier

Hydrogen could be a key player in the recovery and resilience plan  

Commentary: Various countries are launching plans to recover from the pandemic and accelerate development and modernization. These initiatives include projects for the production of "green" hydrogen that are expected to reduce pollution and thus positively effect the economy, environment and climate in the coming years