איתי וירוב מפקד עזה

מפקד חדש לאוגדה לאחר הפסקת האש

וירוב, תורג'מן, אדלשטיין. צילום: דו"צ

ימים ספורים לאחר הפסקת האש ברצועת עזה מונה מפקד חדש לאוגדה האחראית על הגזרה: תת אלוף איתי וירוב הוא המפקד החדש של עוצבת "שועלי הדרום" בפיקוד הדרום.

וירוב החליף את תא"ל מיקי אדלשטיין, שמילא את התפקיד בשנתיים האחרונות, ועובר לפקד על המרכז לאימוני יבשה בצאלים ובמקביל על עוצבת "סיני".

טקס החילופים נערך בבסיס מפקדת האוגדה, במעמד מפקד פיקוד הדרום, אלוף  סמי  תורג'מן, מפקדי ולוחמי האוגדה, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

תת-אלוף מיקי אדלשטיין אמר בטקס: "תקופת פיקודי באוגדה ידעה עיתות לחימה משתנות מול רצועת עזה ומול הגבול המערבי. עשינו  לחידוד המענה הנדרש לתרחישים האפשריים ולבניית הכשירות והדריכות הנדרשים בכוחות בשטח, במפקדות, בהתיישבות ועוד. השתדלתי שמלבד בהירות האחריות למשימה שיהיה זה ברור לכולם שאין זו עשיית האחד אלא רתימת כולם לכדי שיח ועשייה משותפים מתוך פתיחות הדיון, דרך שתביא למענה המיטבי הנדרש כנגד האתגרים השונים".

תת-אלוף איתי וירוב , שצמח בצנחנים, אמר: "בחודשיים האחרונים התהלכתי ביניכם וראיתי את צבא ההגנה לישראל, על זירתו הדרומית ואת אוגדת עזה על יחידותיה האורגניות ואלו שנזעקו לפקודת הקרב, במלוא תפארתכם, טעונים בערכים ובתחושת שליחות גדולה, מקצועיים ואחראיים, יודעים כל פרט ורואים את התמונה השלמה, מגנים ותוקפים, מפעילים אש ויודעים נצור,  תוקפנים וקשוחים, ערכיים ומוסריים באותה העת, גאים וכואבים ומבצעים משימתכם עד תומה לאור המטרה ולתפארת מדינת ישראל. בלילות ובימים הארוכים, הייתה לי זכות גדולה וגאווה להיות חלק מן הצבא הזה שהיה לדוגמא ולסמל ולמופת של לחימה במערכה מורכבת ורבת פנים ולראותכם ניצבים כתף אל כתף ושכם אל שכם ומביאים את הניצחון".

You might be interested also