אירופה: איחוד ענק בתעשיות הנשק

חברת KMW הגרמנית וחברת Nexter הצרפתית לקראת מיזוג ב-2015. החברה המשותפת כנראה תהפוך לספקית הטנקים הראשית באירופה. חברת KMW משתתפת במכרז התומ"ת העתידי של צה"ל, לא ברור כיצד המיזוג ישפיע על ההצעה

טנק הלאופרד 2 הגרמני - ויקיפדיה

איחוד תעשיות ביטחוניות באירופה - חברת Krauss-Maffei Wegmann GmbH, היצרנית הגרמנית של הטנק לאופרד 2, והמתחרה שלה Nexter Systems SA נמצאות לקראת מיזוג ב-2015. המהלך מדגיש את הלחץ בו נמצאת התעשייה הבטחונית באירופה. כך על פי דיווח באתר בלומברג. נזכיר כי חברת KMW חתמה על שיתוף פעולה על התעשייה האווירית ולוקהיד מרטין בהתמודדות על התומ"ת העתידי של צה"ל (כתבה).

כל אחת מהחברות תחזיק ב-50 אחוזים מחברת האחזקות המשותפת עם הכנסות של כמעט 2.7 מיליארד דולרים ויותר מ 6,000 עובדים, כך על פי הדיווח. ההודעה באה פחות משנתיים לאחר שאיירבוס רצתה להתמזג עם BAE ללא הצלחה, כדי להתמודד עם הלחץ של הקיצוץ בתקציבי הביטחון של הממשלות. KMW ונקסטר אמרו כי יש חפיפה קטנה בין המוצרים שלהן, והמיזוג יסייע להתחרות בעולם ולשמר את מקומות העבודה והידע באירופה.

KMW התחילה את דרכה כיצרנית גרמנית של קרונות רכבת לפני יותר מ 170 שנים, מייצרת את טנק ה-Leopard 2, כמו גם את רכב הלחימה הקל "פומה". החברה זכתה בחוזה בהיקף של 2.58 מליארדי דולרים בקטאר באפריל למודרניזציה של טנקים ותותחי הוביצר בהנעה עצמית. ערב הסעודית בוחנת רכישה של טנקי Leopard 2.

Nexter, בבעלות מלאה של ממשלת צרפת באמצעות Giat Industries SA, עושה כלי רכב צבאיים, כולל טנק ה-Leclerc ונגמ"ש "טיטוס" וגם חימוש כגון תותחי מסוק. כלומר, החברה הממוזגת תספק טנקי קרב עיקריים לצבאות הגרמנים והצרפתים .

הקונסולידציה בתעשייה הבטחונית האירופית התרחשה באופן ספוראדי, עם חברות כמו סאאב, דאסו תעופה והקונסורציום Eurofighter Jagdflugzeug GmbH שנאבקים על חוזים של מטוסי קרב שהופכים להיות נדירים יותר ויותר. סאאב, שבסיסה בשוודיה, הודיע ​​השבוע כי היא מתכננת לקנות את יחידת הצוללת של ThyssenKrupp AG.

צרפת דחפה את Nexter לקשור קשרים עם יצרנים אחרים באירופה, כולל שיתוף פעולה הדוק עם KMW ו-Rheinmetall AG בגרמניה. ב2011, השיחות התמוטטו בין ThyssenKrupp וקבלן הצרפתי DCNS SA על מיזם ימי אפשרי שהיה אמור לייצר חטיבה ימית באיירבוס.

הוצאות הביטחון של המדינות החברות באיחוד האירופאי למעט קרואטיה ודנמרק, נפלו ב-0.6 אחוזים ל-190 מיליארדי יורו ב-2012, מגמה מתמשכת זו שנה חמישית ברצף, על פי נתוני ה-EDA.

You might be interested also