איראן: נתמודד גם מול ארה"ב

האיום האיראני הושמע בראשית השבוע וכלל טילים שמגיעים עד בסיס דייגו גרסיה, בסיס המפציצים האסטרטגי של ארה"ב באוקיינוס ההודי. טל ענבר, מומחה ישראלי: "זו הפעם הראשונה שאיראן מודה כי ברשותה טילים לטווח של 3500 ק''מ לפחות"

Hojjatoleslam Mehdi - Mehdi Zonnour

יועץ נציג המנהיג במשמרות המהפכה האיראניות, מג'תבא ד'ואלנורי (Mehdi Zonnour), התייחס לנאומו האחרון של נשיא ארה"ב, ברק אובמה, בנוגע לאפשרויות שעומדות בפני ארה"ב (לפעולה נגד איראן – ב"ר) והצהיר: "זהו אינו נושא חדש והאמריקנים פעולים כך מתוקף הטבע שלהם". [לנאום בפרסית]

ד'ואלנורי הוסיף: "שקרים, הפרזות והגזמות הם כולם דוגמות להתנהגות האמריקנים ואין לנו ציפיות מהם. גם אנחנו צריכים לשמור על כל האפשרויות שלנו כנגד האויבים. זוהי הודעה עבור הפוליטיקאים ודעת הקהל העולמית וחשוב שכל המדינות תדענה שאסור להתפשר כנגד ההפרזות של האויבים ולשים בצד את הערכים והאינטרסים הלאומיים (של איראן – ב"ר). נתמודד עם האויב ועל סמך האירועים הנ"ל להכין עצמנו למאבק נגדו.

"יכולותיה של איראן בתחום הטילים עלתה מאז מלחמת איראן-עיראק ועלינו להתכונן להגן על עצמנו באם יהיה בעולם איום (על איראן – ב"ר). במקרה של צעד לא חכם מצד ארה"ב, הבסיסים הצבאיים שלה בבחריין וב'גבעת גרסיה' באוקיאנוס ההודי (ככל הנראה הכוונה לבסיס הצבאי של ארה"ב בדייגו גרסיה – ב"ר) לא יהיו מוגנים מפני הטילים של איראן".

הוא התייחס לדבריו של מנהיגה לשעבר של איראן ומחולל המהפכה, רוחאללה חמיני, בנוגע לכך שאם האויב לא ביצע דבר עד היום, זה לא כי הוא לא רצה, אלא כי לא היה יכול ואמר: "לאויבים אין אומץ לפלוש לאיראן וכל האפשרויות שלנו נמצאות על השולחן. האומה האיראנית עומדת לצידו של המנהיג ולא מפחדת מאף גורם".

טל ענבר, ראש המרכז לחקר החלל במכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל, ציין כי "ההכרזה יוצאת דופן בשל החריגה מטווח הטילים המוצהר, שעומד מזה שנים על 2000 ק''מ. ידוע כי איראן מחזיקה ברשותה טילים לטווח של 3500 ק''מ לפחות, אך היא נמנעה מלהציגם או לנסותם, ואף הכחישה דבר קיומם".

התרגום המלא, נעשה לטובת מכון פישר על ידי מומחים לפרסית בחברת טרוג'נס.

You might be interested also

The ballistic missile interception test last week. Photo: U.S. Navy

During exercise, US Navy intercepts missile in space 

The test was carried out as part of the Shield 2021 exercise with the participation of 15 ships and planes from various countries. There was also a scenario of tracking both enemy planes and missile threats at the same time