"איראן מסווה גם את תכנית הגרעין"

רוה"מ דיבר באילת על רקע משלוחי הנשק מאיראן לעזה, שנתפסו על ידי חיל הים

רוה"מ ושרהב"ט על רקע הנשק שנתפס. צילום: משהב"ט

"מן הרגע שהמידע על הספינה הגיע לשולחני, ההנחיה שלי הייתה ברורה – להסיר את האיום הזה מעל אזרחי ישראל בכל דרך.", כך אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתדרוך לתקשורת ולשגרירים שנערך באילת, שבו נחשפו אמצעי הלחימה שנתפסו על ספינת הנשק מאיראן על יד חופי סודאן.
 
נתניהו אמר: "ראשית אני רוצה לברך את צבא הגנה לישראל והמוסד על איתור ותפיסת האנייה. אני מבקש להודות לשר הביטחון, לרמטכ"ל וסגנו, למפקד חיל הים וללוחמי החיל, לראש אמ"ן וחייליו, ולראש המוסד ואנשיו. הם הביאו מודיעין מדויק, והלוחמים ביצעו את הפעולה בצורה מושלמת.

"עם ישראל כולו מודה לכם. יש כאלה בקהילה הבינלאומית שלא היו רוצים שנקיים את האירוע הזה. הם גם אינם רוצים שנראה לעולם את מה שבאמת מתרחש בתוך איראן. קשה להם עם זה שאנו חושפים את האמת מאחורי החיוכים המזויפים של איראן. שטר המטען המקורי, ושטר המטען המזויף שהוצגו לכם, מוכיחים כיצד איראן ניסתה להסוות את הטענת מכולות הנשק בשטחה. כך גם אנו למדים מעדותם של אנשי הצוות שמספרים על הטענת מכולות הנשק בנמל הראשי של איראן – בנדר עבעס. ההתעלמות של הקהילה הבינלאומית מתפיסת הספינה הזאת היא עדות נוספת לעידן הצביעות שבו אנו חיים. לכל היותר שמעתי גינויים בודדים ורפים מהם מול המשלוח הרצחני הזה.

"לעומת זאת היינו עדים לחיוכים ולחיצות יד של נציגי המערב עם ראשי המשטר האיראני בטהרן ממש בשעה שהטילים האלה נפרקו כאן באילת. להבדיל, אם אנחנו בונים מרפסת בירושלים אנו שומעים מהקהילה הבינלאומית גינויים חריפים וקולניים נגד ישראל.

"הצביעות הזאת היא לא רק פסולה מבחינה מוסרית, היא גם מסוכנת. כשם שאיראן ניסתה להסוות את משלוח הנשק הקטלני הזה, איראן מסווה את תכנית הגרעין הצבאית שלה".