איראן מנסה לפרוץ למערכות צה"ל

את הדברים אמר האלוף עוזי מוסקוביץ', ראש אגף התקשוב, במסגרת מפגש של מועדון השבבים הישראלי שהתקיים בשבוע שעבר

" איראן עושה כל מאמץ להיכנס לנו למערכות הממוחשבות" – כך חשף בשבוע שעבר ראש אגף התקשוב, האלוף עוזי מוסקוביץ', במסגרת דברים שאמר במפגש מועדון השבבים הישראלי, שאיגד את בכירי תעשיית האלקטרוניקה הישראלית.

"כשמסתכלים על מרחב הסייבר כדאי שנסתכל 100 שנים לאחור. בסוף מלחמת העולם הראשונה היו מעט קרבות אוויריים וקצת גיחות לצילום סיור והפצצות פרימיטיביות. אם מסתכלים על מלחמת העולם השנייה, צבאות גרמניה ובריטניה התבססו משמעותית על סיוע אווירי. בהיבטים הארגוניים והביטחוניים של תחום הסייבר אנו צריכים להתקדם בקצבים הרבה הרבה יותר מואצים", אמר מוסקוביץ'.

בנוסף התייחס בדבריו ראש אגף התקשוב למעבר צה"ל דרומה. "בתהליך המעבר דרומה עברנו כבר את נקודת האל-חזור. יש מבחינתנו 4 עוגנים שאם ישתפו פעולה המהלך הזה יצליח – קהילה, צבא, תעשיה ואקדמיה. לכן, כשהיינו צריכים לבחור את המיקום של קריית התקשוב העתידית רצינו להיות קרובים לפארק התעשיות בגב-ים, ולהיות קרובים לפאתי באר-שבע ולאוניברסיטה. אם נצליח לרתום אותם זו תהיה הצלחה מבחינתנו", הסביר.

מוסקוביץ' התייחס גם להזדמנות שבעיצוב מחדש של ארכיטקטורת התקשוב – הכוונה לבנייה מחדש של מרכזי המחשוב ותשתיות התקשורת של צה"ל בצורה יעילה, חסכונית ומרוכזת יותר, כחלק מתוכנית 'צה"ל רשתי' אותה מוביל האגף, שהיא לדבריו, "מגה תוכנית", שתסייע לצה"ל להגביר את הספקי התקיפה שלה, להביא לכוחות בשטח מודיעין בזמן אמת ולמקד את התמרון הקרקעי. "היום למפקד גדוד חי"ר יש יכולת להסתכל על שטח בנוי ולקבל תמונה סבירה של כל המודיעין שנאסף בשלוש-ארבע שעות האחרונות. אלו צרכים מבצעיים דוחקים והם חונים על עוגן תקשובי", הסביר..

הכתבה התפרסמה לראשונה באתר חיל התקשוב

You might be interested also