אינטל ישראל חוגגת 40

אינטל ציינה ארבעה עשורים לפעילותה בישראל במסיבת העיתונאים השנתית של החברה שנערכה היום בתל אביב. היא כיום המעסיקה הפרטית הגדולה בישראל, עם 9,855 עובדים

מולי אדן, נשיא אינטל ישראל (צילום: ניב קנטור)

אינטל ציינה 40 שנים לפעילותה בישראל במסיבת העיתונאים השנתית של החברה שנערכה היום בתל אביב. אינטל החלה לפעול בישראל בשנת 1974, כשדב פרוהמן הקים את מרכז הפיתוח בחיפה יחד עם חמישה עובדים. מאז גדלה אינטל ישראל והיא כיום המעסיקה הפרטית הגדולה בישראל, עם 9,855 עובדים.

נוספות", נוספות", אמר מולי אדן, נשיא אינטל ישראל. "אינטל הובילה את תעשיית ההייטק של ישראל עם פיתוח וייצור טכנולוגיות חדשות שהציבו את ישראל על מפת ההיי-טק העולמית, ותרמו רבות להובלה האסטרטגית של אינטל העולמית. השילוב בין יכולותיה של מדינת ישראל, חדשנותה של אינטל כחברה גלובלית והשקעה מתמדת בהון האנושי הוביל לסיפור הצלחה חסר תקדים, שאנו רוצים שימשיך להיות שזור בסיפורה של ישראל גם בשנים הבאות", ציין אדן.

אינטל וכלכלת ישראל 

היקף היצוא הכולל של אינטל ישראל מסתכם ב-35 מיליארד דולר. בשנת 2013 עמד היקף היצוא על 3.8 מיליארד דולר. בנוסף, אינטל השקיעה 10.8 מיליארד דולר במרכזי היצור המחקר והפיתוח לאורך שנות פעילותה בישראל. מבדיקת אינטל עולה כי היקף ההוצאה על רכש מספקים מקומיים של אינטל במשק הישראלי מסתכם בכמיליארד דולר בממוצע לשנה בעשר השנים האחרונות. כיום עובדת אינטל עם כ-1,000 ספקים ישראלים מקומיים, מרביתם קטנים או בינוניים.

מחקר שערכה אינטל מראה שמאז 2006, עובדים לשעבר של אינטל הקימו בממוצע 30 חברות חדשות מדי שנה, אשר יצרו 250 מקומות עבודה חדשים מדי שנה.

You might be interested also

The G-7 leaders meeting in Cornwall on Sunday. Photo: REUTERS/Phil Noble/Pool

G7 leaders unite against Russian ransomware attacks 

In the joint statement issued at the end of the summit, the leaders of the seven wealthiest countries in the world demanded Russia to identify and disrupt ransomware criminal networks operating from within its borders, and hold those networks accountable for their actions