אינטגרציה כתנאי לאפקטיביות

מערכת שו"ב אפקטיבית היא תוצאה של רצף תהליכים מתואמים ומשולבים. בשל כך, מרכיב קריטי במערכת שו"ב הוא האינטגרציה. וחוסר באינטגרציה, הוא אחת מהסיבות העיקריות לפגיעה באפקטיביות של מערכות השו"ב

כיום כבר אין ויכוח על חשיבות המפה במערכת שו"ב מודרנית. מפה היא המדיה המועדפת להצגת תמונת מצב מורכבת ודינאמית, ולכן כיום כמעט ולא ניתן למצוא מערכת שו"ב ללא רכיב המפה.
המפה במערכות שו"ב מודרנית מציגה מגוון סוגי מידע, היא כוללת כלי ניתוח וקבלת החלטות. המפה מקבלת מידע "חי" ובזמן אמת ממערכות הארגון והיא מאפשרת שפה משותפת בין דרגים ומערכות, אולם המפה המוצגת למשתמש הסופי היא רק "קצה הקרחון".
מערכת שו"ב אפקטיבית היא תוצאה של רצף תהליכים מתואמים ומשולבים: החל משלב האיסוף, דרך פענוח ועדכון, ניתוח, תכנון ולבסוף הפצה ותצוגה. לכל אורך השרשרת יש מגוון גדול מאד של פרמטרים שצריכים להיות מתואמים: בהיבט התצוגה, בהיבט סוגי המידע, בהיבט האלגוריתמיקה, בהיבט הטכני ומערכות המחשוב, ועוד.
הבעיה שבמערכות גדולות ומורכבות לפעמים השרשרת נקרעת. לא חסרות דוגמאות על תקלות מבצעיות שנגרמו בגלל חוסר תיאום בין מערכות שונות, דאטה לא עדכני, ממשקים שלא עבדו, המרות שגויות, וכו'. כל זה מביא אותנו להבנה שמרכיב קריטי במערכת שו"ב הוא האינטגרציה. וחוסר באינטגרציה, היא אחת מהסיבות העיקריות לפגיעה באפקטיביות של מערכות השו"ב.
אינטגרציה כזו ניתן להשיג כאשר לאורך כל שרשרת הייצור שסופה במערכת השו"ב, הטכנולוגיה היא סטנדרטית, אחודה ופתוחה. לצורך כך נכון לעיתים להעדיף את האינטגרטיביות והסטנדרטיות לאורך כל שרשרת האספקה על פני אימוץ טכנולוגיות שונות בכל אחד משלבי השרשרת המזינה את מערכת השו"ב.
Esri מספקת את העושר הפונקציונלי שביכולתו לתמוך בכל שלבי השרשרת, איסוף, פענוח ועדכון, ניתוח, תכנון, הפצה ותצוגה. ESRI תומכת במגוון עצום של פורמטים, סוגי מידע, סנסורים, מידע דינאמי, תלת מימד, זמן, פתרונות מבוססי ענן, ועוד.
ESRI תומכת במגוון רחב של פלטפורמות החל מסמארטפונים וטאבלטים, דרך עמדות desktop לישומי שרת/לקוח, דפדפנים לישומי web ועד בסיסי נתונים. Esri תומכת בכל הסטנדרטים המקובלים בעולם ה IT, מבחינת שפות פיתוח, בסיסי נתונים, פורמטים, פרוטוקולים וכו'.

ד"ר עמוס שחר הוא מנהל תחום GIS, בחברת סיסטמטיקס טכנולוגיות

You might be interested also