"אין מקום לסרבנות בצה"ל"

דו"צ מגיב למכתב הסרבנים של יחידת המודיעין 8200. לטענתו "היה כאן ניצול השירות הצבאי להבעת עמדה פוליטית. אנחנו רואים זאת בחומרה"

התייחסות ראשונה של דובר צה"ל למכתב הסרבנים של חיילי מילואים ביחידת המודיעין 8200, שנחשף בעיתון "ידיעות אחרונות" בסוף השבוע. תא"ל מוטי אלמוז כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי "אין מקום לסרבנות בצה"ל. היה כאן ניצול השירות הצבאי להבעת עמדה פוליטית. אנחנו רואים זאת בחומרה והטיפול המשמעתי יהיה חד וברור".

אלמוז ציין כי רק 10 מתוך 43 החותמים "באמת שייכים למעגל העשייה. יש מחלוקות ויש עמדות פוליטיות. חגיגה של דמוקרטיה. אנחנו בצה"ל מהווים מכנה משותף, אולי הרחב ביותר בחברה הישראלית, ומקפידים שבעתיים על הבעת עמדות פוליטיות בפורומים שלא נועדו לשם כך.

"אז מה היה כאן בעיניי? ניצול השירות הצבאי להבעת עמדה פוליטית. אלו דברים חמורים", כתב אלמוז.

במכתב שנשלח לראש הממשלה, הרמטכ"ל, ראש אמ"ן ומפקד 8200, טוענים החותמים כי הם מסרבים להמשיך ולקחת חלק בפעולות נגד האוכלוסייה הפלסטינית. "קיימת תפיסה שהשירות בחיל המודיעין נטול דילמות מוסריות ותורם אך ורק לצמצום האלימות והפגיעה בחפים מפשע. אולם במהלך השירות הצבאי למדנו כי המודיעין הוא חלק בלתי נפרד מהשליטה הצבאית בשטחים. האוכלוסייה הפלסטינית הנתונה תחת משטר צבא, חשופה לגמרי לריגול ולמעקב של המודיעין הישראלי. בניגוד לאזרחים ישראלים או לאזרחי מדינות אחרות, אין פיקוח על שיטות האיסוף, המעקב והשימוש במידע המודיעיני ביחס לפלסטינים, בין שהם מעורבים באלימות ובין שלא".

You might be interested also

mehrnews

Iranian warships on way to Venezuela

Two ships from the Iranian Navy are sailing in the Atlantic Ocean in the direction of Venezuela carrying oil and possibly weapons and military equipment