"אין מלחמות זולות"

שר הביטחון התייחס לסוגיית התוספת התקציבית למשרדו בעקבות "צוק איתן" ואמר כי "זה עולה מיליארדים. חישבו על העלות האלטרנטיבית הכלכלית - למה היו גורמים 4,500 טילים ללא הגנת כיפת ברזל?"

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, התייחס לנושא התוספת התקציבית שדורש משרדו בעקבות "צוק איתן": ואמר כי "תקציב הביטחון נפגע קשות בשנתיים האחרונות מסיבות פוליטיות. זה לא עניין של תוספת אלא תיקון עיוות וכיסוי הוצאות 'צוק איתן'. אם לא נעשה זאת, זה יהיה בלתי אחראי",. הדברים נאמרו בכנס הסייבר הבינלאומי באוניברסיטת תל אביב, של סדנת יובל נאמן למדע, טכנולוגיה וביטחון.

הוא הוסיף ואמר כי "ביטחון עולה כסף, אין מלחמות זולות. אנו זקוקים לעוד סוללות 'כיפת ברזל' ומערכות נוספות. כן, זה עולה מיליארדים. חישבו על העלות האלטרנטיבית הכלכלית - למה היו גורמים 4,500 טילים ללא הגנת כיפת ברזל? נסו לדמיין את צה"ל ללא יכולות מודיעין שאפשרו תקיפות מהאוויר מהיבשה ומהים. גם זה עולה מיליארדים. דמיינו מדינת ישראל ללא מכשולים של הגנה בגבולותינו. גם זה עולה מיליארדים".

בנאומו התייחס גם למכתב הסרבנים מיחידת המודיעין 8200 ואמר "שימוש לצרכים פוליטיים איננו קביל, זו עבירה. איש מהם לא שירת ב'צוק איתן', לכן ברור שמדובר במעשה פוליטי. אחרון החותמים על המכתב שירת במילואים ב-2009. אם למפקד וחייל יש התלבטות מוסרית כלשהי, עליו לפנות למפקדיו. אני מכיר את יחידה 8200. קצינים וחיילי היחידה עושים עבודת קודש שהצילה חיים רבים. הוריתי לרמטכ"ל לטפל בחתומים על המכתב כעבריינים".

You might be interested also