אימון ראשון להרמס 900 בברזיל

המל"ט הישראלי שנמכר לצבא ברזיל עשה הופעה ראשונה בתרגיל CSAR 2014

ההרמס 900 בתרגיל של צבא ברזיל - מקור: fab.mil.br

מל"ט ההרמס 900 של אלביט מערכות הישראלית הוא החידוש העיקרי בתרגיל CSAR 2014, שהסתיים אתמול בבסיס חיל האוויר הברזילאי - קמפו גרנדה. זו הפעם הראשונה שחיל האוויר הברזילאי משתמש במל"ט זה לאימונים במשימת חיפוש לחימה והצלה, תרגיל הידוע בשם CSAR.  כך לפי דיווח באתר fab.mil.br.

התרגיל מורכב מחילוץ צבאי בסביבה עוינת, שבו לוחמים ומסוקים, או אפילו כוחות קרקע, מנסים לעצור את ההצלה. בעוד מסוקים ומטוסים מבצעים טיסות בגובה נמוך, תפקידו של ההרמס 900 הוא לפעול כ"עין בשמיים", כמה קילומטרים מעל.

"אנחנו מנקים את האזור מאיומים", אמר סא"ל ליאנדרו קאמביום מטייסת Horus, היחידה של צבא ברזיל שמתפעלת את המל"ט. ההרמס 900 יכול לטוס מעל שטחי אימונים עד 16 קילומטרים מהקרקע.

כאשר הוא מצויד במצלמות בחדות גבוהה, צבע או אינפרא אדום, הוא יכול לצלם כל מה שקורה על הקרקע מבלי שראו או שמעו אותו. התמונות מועברות בשידור חי למרכז שליטה ובקרה מרכזי.

ההרמס 900 מגיע לאזור עוד לפני מטוסי ההצלה. הוא משמש ליצירת מגע עם הכוח הצבאי שמחכה לחילוץ עד להגעת המסוקים. "אם אנחנו מאתרים איומים, אנו מדווחים למטוסי התקיפה", אמר קאמביום.

עם אוטונומיה תפעולית של עד 30 שעות, ההרמס 900 יכול לשמש גם עבור תמיכת תקשורת למטוסים באזור. ההרמס התקבל על ידי ברזיל השנה, ותרגיל CSAR 2014 הוא אחד מהאימונים הראשונים בהם הוא משתתף.

You might be interested also