איטיות? כבה את הפיירוול

מחקר של חברת מקאפי כ-33% ממנהלי ה-IT מודים כי הם משביתים פונקציות של פיירוול כתוצאה מתלונות על ביצועים איטיים של אפליקציות

photo by: shutterstock.com

מקאפי, חלק מאינטל סקיוריטי, פרסמה תוצאות מחקר בנושא ביצועי הרשת ואבטחה הסוקר את האתגרים הניצבים בפני ארגונים המטמיעים מערכות אבטחה ושואפים במקביל לביצועים אופטימאליים של הרשת. המחקר חושף כי מספר מדאיג של ארגונים בוחר שלא להפעיל פונקציות ויכולות מתקדמות בפיירוול על מנת לא לפגוע בביצועי הרשת.

במסגרת המחקר רואיינו 504 מנהלי IT. 60% מהם הצהירו כי תכנון הרשת הארגונית התבסס על שיקולי אבטחה. יחד עם זאת, למעלה מ-33% הודו כי הם משביתים פונקציות של הפיירוול או מונעים הפעלה של פונקציות מסוימות במאמץ להאיץ את ביצועי הרשת. משה אסרף, מנהל העסקים של מקאפי בישראל: "מצער הדבר שהשבתת תכונות מרכזיות של פיירוול משיקולי ביצועים הפכה לנוהג נפוץ. מקאפי סבורה שזו גישה מוטעית ויש להימנע משיקולים מסוג זה".

על פי המחקר הפונקציות המושבתות ביותר הן לפי הסדר: DPI, אנטי ספאם, אנטי ווירוס וגישה ל-VPN. ה-DPI, הפונקציה המושבתת ביותר, מזהה פעילות זדונית בתעבורת הרשת ובולמת חדירות באמצעות חסימה אוטומאטית של התעבורה – לפני שנגרם נזק כלשהו. מדובר ביכולת חיונית ורבת עוצמה להגנה בפני איומים ומרכיב מרכזי בדור החדש של מוצרי פיירוול, דור מוצרים שמהווה כיום כ-70% מהרכישות בתחום זה.

ארגונים רבים משביתים את ה-DPI בגלל העומס שהוא יוצר על משאבי הרשת, וגורם לירידה של כ-40% בביצועי תעבורת הרשת. יחד עם זאת, ה-Next Generation Firewall של מקאפי עם יכולת DPI מופעלת, הציג את אחת מרמות הביצועים הגבוהות בתעבורת הרשת במבחני Miercom. בשקלול כולל הפיירוול של מקאפי הציג ביצועים עקביים יותר כשכל פונקציות האבטחה פועלות. מוצרים מתחרים שנבחנו הציגו ירידה של 75% ומעלה בביצועים בעת הפעלת ה-DPI, האנטי ווירוס ובקרת האפליקציות.

מוסיף משה אסרף: בשנת 2014 חלה עלייה של 200% במספר הפריצות בהשוואה לנה שעברה ועל כן כיום אימוץ פיירוול מדור חדש הוא קריטי עבור ארגונים. מקאפי מאפשרת לארגונים להטמיע טכנולוגיות אבטחה במלוא הפוטנציאל שלהן מבלי להקריב שימושיות או תפוקות.

You might be interested also

Erez Tsur (R), President of Carbyne, and Adi Dulberg, IAI-ELTA VP and GM Intelligence, Communications and EW Division. Photo: IAI

IAI, Carbyne introduce '911 Ultra-EN' emergency communications network

The two companies roll out an autonomous communications platform that enables first responders and civilians to stay connected to each other under circumstances such as blackouts and natural disasters