איום הנ"ט: גם בעורף

תופסק תנועת הרכבות בין תחנות אשקלון לשדרות בשני הכיוונים עד להודעה חדשה מחשש לפגיעה מירי נ"ט בקטעים הסמוכים לגבול עם הרצועה. משרד הביטחון דורש למגן את קו הנסיעה מפני טילי נ"ט

הרכבת משדרות כפי שנראית מרצועת עזה, בסרטון ששוחרר ע"י חמאס במאי (צילום מסך)

על פי הנחיות פיקוד העורף תופסק תנועת הרכבות בין תחנות אשקלון לשדרות בשני הכיוונים עד להודעה חדשה – מחשש לפגיעה מירי נ"ט בקטעים הסמוכים לגבול עם הרצועה. תנועת הרכבות לשדרות נעצרה בהוראת שר הביטחון משה (בוגי) יעלון כיוון שנדרש להציב מיגון במקביל למסילה מחשש לירי מכיוון עזה על הרכבת והנוסעים.

זו הפעם השלישית מאז תחילת מבצע "צוק איתן" שתנועת הרכבות משדרות מופסקת בהנחיית פיקוד העורף. הפסקת תנועת הרכבות מגיעה פחות מיממה לפני תום הפסקת האש הזמנית וקיים חשש מהתחדשות הירי לעבר יישובי הדרום.

בשבוע שעבר החלה שתילת 800 עצים בצפיפות סמוך לתוואי הרכבת משדרות בסמוך לקיבוץ ארז. ההחלטה למגן את התוואי נפלה עוד בטרם מבצע "צוק איתן", והעבודות החלו שלושה שבועות לפניו, אך עם התחממות האזור הורה פיקוד העורף להפסיק את תנועת הרכבות בקו שדרות-אשקלון. "מדובר על שני קילומטרים מול הכניסה לקיבוץ ארז, החשופים לבתים של בית חנון", הסביר בכיר בפרוייקט המיגון. "החשש הוא מפני ירי טילי נ"ט".

You might be interested also