אושרה מכירת ניו נגה לייט לקצב

בהחלטה נכתב כי הצעת קבוצת SK טובה יותר, על אף התנגדות העובדים

בתום דיון שהתקיים השבוע שעבר החליטה שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, עירית וינברג נוסוביץ, לאשר את מכירת חברת ניו נגה לייט לקבוצת SK בבעלות סמי קצב. החלטת השופטת נתקבלה בהתאם לעמדת נאמן החברה, עו"ד אמיר פלנר וחלק מנושי החברה. ההחלטה התקבלה על אף התנגדות העובדים לעסקה, שיוצגו על ידי עו"ר אופיר רונן שטענו כי ההצעה הנגדית, של חברה הודית, מתחייבת להעסיקם.

השופטת וינברג-נוסוביץ כתבה בהחלטתה כי עמדו בפניה שתי הצעות, כשרוב מהנושים תומכים בהצעה של מפרולייט מקבוצת נסקא (בשליטת קצב) וכך גם הכונס הרשמי והנאמן, ואילו מנגד עומדת התנגדותם של העובדים לאישור הצעה זו ובקשה להתקשר עם החברה ההודית. "אומנם קיים פער בין שתי ההצעות בנוגע להעסקת העובדים כשהפער הינו לטובת החברה ההודית בהתחייבות להעסיק 10 עובדים נוספים לתקופה נוספת של שנה מעבר להצעת נסקא, אך נראה כי היתרונות והוודאות שבהצעת מפרולייט גוברים על שיקול זה", נכתב בהחלטה.

גם טענת העובדים כי בכוונת קצב להפסיק את פעילותן של החברות ציינה השופטת כי בסופו של דבר היא אינה טענה מבוססת, מפרולייט כפרה בה והיא בגדר ספקולציה בלבד, כשמנגד אין שום וודאות שהחברה ההודית תמשיך את הפעילות בארץ לאורך שנים, מעבר להתחייבותה על פי הצעתה.

You might be interested also