אופגל משיקה מצלמת א"א לסמארטפון

ה-Therm-App מאפשר ראיה משופרת בלילה ובתנאי ראות-יום קשים, ומשמש למדידת טמפרטורות ממרחק (תרמוגרפיה)

חברת אופגל תעשיות אופטרוניות (Opgal Optronic Industries), יצרנית מובילה של פתרונות הדמאה (imaging) תרמית, הכריזה על השקת Therm-App™ ("תרמ-אפ"), מוצר חדשני ההופך סמארטפונים, מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד למצלמות תרמיות איכותיות ברזולוציה גבוהה ולטווחים ארוכים.

אחד החידושים של מוצר זה הוא השימוש כפול: הן לראיה משופרת בלילה ובתנאי ראות-יום קשים, והן לשימושי תרמוגרפיה (מדידת טמפרטורות ממרחק) מתקדמים. הפתרון מפגיש שני עולמות טכנולוגיים נפרדים בעלי קצב גידול מהיר: מכשירי אנדרואיד, מערכת ההפעלה הנפוצה בעולם, ומצלמות הדמאה תרמית.

מכשיר ה"תרמ-אפ" יכול לשמש למגוון יישומים מקצועיים כגון: שימושי אבטחה, בטיחות, רפואה, וטרינריה, בנייה, איטום, תחזוקה, פעילות שטח לילית, צילומי טבע, תהליכי איכות תעשייתיים ועוד.

"מכשיר ההדמאה החדשני שלנו מספק תמונה באיכות גבוהה במיוחד עם רזולוציה של  288X384  פיקסלים. רזולוציה כזו בתחום התרמוגרפיה וראיית הלילה נראתה עד היום רק במצלמות מקצועיות ומכשירים ייעודיים – וודאי שלא במכשירי סמארטפון", מסר עמית מתתיה, מנכ"ל אופגל. "אופגל גאה להיות החברה הראשונה בעולם להביא לשוק מכשיר הדמאה תרמית מתקדם לארגונים ולאנשי מקצוע, על גבי מערכת ההפעלה אנדרואיד וכבר מעורר עניין רב בתחומי שוק שונים".

עדכון:

כבר קיים מוצר מתחרה בשוק המוסיף למצלמת הסמארטפון אפשרות לראיית אינפרא אדום תחת השם IR-Blue DM של חברת RH Workshop.  אפשר לרכוש אותו במחיר של 199 אירו ליחידה.  (לחנות). יחד עם זאת, על פי מקורות באופגל, מדובר במוצרים שונים. המצלמה של אופגל מבוססת על גלאי  Microbolometer המשמש יצרנים אחרים גם לאפליקציות צבאיות.  ההבדל באיכות החיישן בא לידי ביטוי באיכות התמונה - בעוד החיישן של אופגל מספק תמונה ברזולוציה של  288X384  פיקסלים , החיישן של RH Workshop מספק תמונה ברזולוציה של  16X4  פיקסלים .

You might be interested also