"אויבנו משנים את דפוסי פעולתם"

הרמטכ"ל התייחס לאיום המציב דאעש בטקס חילופי ראש אמ"ן: "אגף המודיעין נשא, ועודו נושא, באחריות הכבדה לזהות את ההתפתחויות אצל אויבנו "

אלוף הרצי הלוי מונה רשמית לראש אגף המודיעין, ונכנס לתפקידו בטקס שנערך בסיס ההדרכה של חיל המודיעין בגלילות. טקס החילופים נערך במעמד ראש המטה הכללי, רא"ל בנימין (בני) גנץ. אלוף הרצי הלוי החליף בתפקידו את אלוף אביב כוכבי, אשר מילא תפקיד זה במהלך ארבע השנים האחרונות. כוכבי יעבור לפקד על פיקוד הצפון, ויחליף את האלוף יאיר גולן.

הרמטכ"ל אמר בטקס כי "ארבע השנים האחרונות עיצבו מחדש את המפה הגיאו-פוליטית של אזורנו והשפיעו באופן מכריע על האיומים הביטחוניים הסובבים אותנו. תהפוכות המזרח התיכון ממשיכות להכות גלים גם בתקופה הנוכחית. דוגמה ברורה לכך ראינו בחודשים האחרונים, עת יצאנו למערכה מורכבת ברצועת עזה מול ארגוני טרור שביקשו לפגוע באזרחינו ובשגרת חיינו. אויבינו – הן הותיקים והן החדשים, דוגמת ארגון "דאעש" – לא עומדים במקום. הם מתקדמים, מתעדכנים, לומדים את הסביבה ומשנים את דפוסי הפעולה ואת שיטות הלחימה שלהם.

"אגף המודיעין נשא, ועודו נושא, באחריות הכבדה לזהות את ההתפתחויות אצל אויבנו ולפענח את השפעותיהן המיידיות והעתידיות על מדינת ישראל. עשייתם הנרחבת והמקצועית של אנשי המודיעין היא שסייעה לצה"ל להגיע להישגים במערכת "צוק איתן" – והיא שתמשיך להבטיח את העליונות המודיעינית של צה"ל".

האלוף כוכבי הוסיף כי "אין לטעות מתקופות של שקט, ואין לתת להן להכהות את עוצמת האיומים. טמונים במזרח התיכון יסודות מערערים עמוקים, אשר פעם אחר פעם יגרמו לו לשוב ולהתלקח. נוכח כל אלו, חובה להמשיך ולהיערך תוך השקעה גוברת במודיעין, שתפקידו בלחימה המודרנית ובביטחון בכלל הולך ומתעצם. אין להסתפק באיסוף מודיעין, אלא יש לוודא שיגיע לאחרון האנשים שזקוק לו. מרבית עשייתכם נסתרת, שוכנת מאחורי מסך כבד של חשאיות. אם היה ניתן להרים, ולו לרגע, את המסך, ולחשוף את הישגיכם מדי יום, היה עם ישראל גאה בכם. נפלה בחלקי זכות. זכות נדירה לפקד, כנראה, על אחד מהארגונים הטובים והמיוחדים בעולם. שילוב נדיר של יכולות מגוונות וייחודיות, עם אנשים מעולים, מוכשרים וערכיים, שלרבים מהם זוהי דרך חיים, והם ממוקדים במטרה החשובה מכל, הגנה על אזרחי מדינת ישראל".

האלוף הנכנס הרצי הלוי אמר "אתגרינו רבים הם. הם מתעצבים ומשתנים כל הזמן. המזרח התיכון נמצא בתהליך היסטורי של עיצוב מחדש, המשמעותי ביותר מאז התעצבו גבולותיו במחצית הראשונה של המאה הקודמת. גבולות נמחקים, מדינות מתבטלות, העזו לחרב, העזו לשלום וחיי אדם, כפי שנאמר בתפילת יום הכיפורים 'כאבק פורח וכחרס הנשבר'. אין לנו אלא לפעול מול כל אלה בפעולה משותפת בתוכנו, בשיתוף פעולה עמוק עם כלל הגופים בצה"ל ועם הארגונים העמיתים בקהילת המודיעין. נפעל בשותפות, תוך גילוי פתיחות וגמישות ומתוך צניעות המכירה בסופיותה של הידיעה ובאין סופיותה של אי הידיעה.

"בגודל האתגר בתפקיד זה, אני רואה יותר מכל דבר אחר את האנשים באגף המודיעין כמפתח להצלחתנו. כנות, שקיפות, ענייניות, אומץ ורעות יאפיינו את עשייתנו כאנשים וכמפקדים. הסתובבתי הרבה בשבועות האחרונים. במערכי אגף המודיעין השונים אנשים טובים, מוכשרים, חדורי מוטיבציה להוסיף, לעשות ולתרום לביטחון מדינת ישראל. לא כולם מכירים את שנעשה מאחורי הקלעים וטוב שכך, לא כולם יכולים להעריך זאת, ואנו נמשיך ונעשה שלא על מנת לזכות בהערכה ושתהיה תרומתנו משמעותית".

You might be interested also

Photo courtesy of Ametrine

Ametrine Technologies - Advanced Camouflage for the Modern Battlefield

Ametrine Technologies develops solutions for camouflage from thermal and night vision sensors. "We estimate that within a decade, all soldiers and platforms on the battlefield will be equipped with some form of multi-spectral camouflage," said Amiram Levinberg, co-founder of JAL Ventures and chairman of Ametrine. This article is sponsored by Ametrine Technologies