אובמה פיטר את הייגל

סגירת חשבונות או החלטה מקצועית? בעוד אובמה טוען שהייגל לא מסוגל לטפל בדאעש, גורמים אחרים טוענים שהוא מחפש מישהו יותר "יס מן"

מקור: ויקיפדיה

שר ההגנה צ'אק הייגל מתפטר. לפי דיווח ב-nytimes, הנשיא צפוי להודיע על התפטרותו של מר הייגל לאחר שקיבל את בקשתו להתפטר ביום שישי האחרון. הפקידים תיארו את החלטתו של מר אובמה לפטר את הייגל כהכרה בכך שהאיום מהמדינה האסלאמית דורש סוג כישורים שונה מאלה שיש להייגל.

"השנים הקרובות ידרשו מיקוד שונה", אמרו גורמי ממשל שהעדיפו להתייחס באנונימיות. הגורמים התעקשו שהיגל לא פוטר, ואמרו כי הוא יזם דיונים על עתידו לפני כשבועיים עם הנשיא, וכי השניים הסכימו בהדדיות שזה זמן טוב בשבילו לעזוב.

התפטרותו של היגל נראית כמאמץ של הבית הלבן להראות שאובמה רגיש למבקרים שהצביעו על מעידות בתגובה של הממשלה לכמה סוגיות ביטחון לאומי, ובכלל זה משבר האבולה והאיום שמציבה המדינה האסלאמית. יחד עם זאת, יש טענות כי אובמה רוצה מישהו שיהיה יותר Yes Man. היגל עורר את חמתו של הבית הלבן בחודש אוגוסט האחרון כאשר סתר את האסטרטגיה של אובמה בלחימה במדינה האסלאמית.

מי יחליף את היגל? בחלק העליון של הרשימה יש את מישל פלורנוי, לשעבר תת שר ההגנה; סנטור ג'ק ריד, דמוקרט מרוד איילנד וקצין לשעבר.ואשטון קרטר, סגן מזכיר הגנה לשעבר.

You might be interested also

Photo courtesy of Ametrine

Ametrine Technologies - Advanced Camouflage for the Modern Battlefield

Ametrine Technologies develops solutions for camouflage from thermal and night vision sensors. "We estimate that within a decade, all soldiers and platforms on the battlefield will be equipped with some form of multi-spectral camouflage," said Amiram Levinberg, co-founder of JAL Ventures and chairman of Ametrine. This article is sponsored by Ametrine Technologies