"אובמה לחץ לעצור חיסול מדענים איראניים"

רשת CBS מדווחת כי ממשל אובמה לחץ על ישראל לחדול ממדיניות החיסול שהופעלה נגד מדעני גרעין איראניים בשנים האחרונות

אובמה ונתניהו (ארכיון: לע"מ)

רשת החדשות האמריקאית CBS מדווחת כי ממשל אובמה הפעיל לחץ על ישראל להפסיק את מדיניות החיסולים בתוך איראן. על פי הדיווח, ישראל נקטה בשנים האחרונות במדיניות של חיסול מדעני גרעין איראניים במטרה לעכב את התקדמות תוכנית הגרעין של הרפובליקה האיסלאמית.

רשת CBS מדווחת כי את מסע החיסולים הוביל המוסד הישראלי, במהלכו חוסלו חמישה מדעני גרעין איראניים על ידי פיצוץ מכוניתם בשעה שעשו את דרכם למקומות עבודתם.

ישראל אינה מתייחסת לדיווחים המייחסים לה את אותם חיסולים. רשת CBS טוענת כי במסגרת ניסיונות המערב להגיע לפיתרון דיפלומטי בנושא תוכנית הגרעין של איראן, נשיא ארה"ב, ברק אובמה, הפעיל לחץ על ממשלת נתניהו לחדול מן החיסולים, על מנת שלא להפריע לשיחות בין הצדדים.

בנוסף, מפרסמת הרשת, כי בישראל עצמה הגיעו למסקנה כי יש לעצור בינתיים את החיסולים על מנת שלא לחשוף את הסוכנים החשאיים הפועלים באיראן ולהעמידם בסכנה. על פי הדיווח ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה למוסד להתרכז באיסוף מידע מודיעיני המוכיח כי איראן אינה עומדת בתנאי הסכם ז'נבה – שנחתם עם מעצמות המערב – וממשיכה לפתח את יכולותיה הגרעיניות הצבאיות.

You might be interested also

The heads of the NATO member states on Monday in Brussels. Photo: Jacques Witt/Pool ABACAPRESS.COM 

NATO increases efforts to eliminate cybercrime

At a summit held one day the G7 one, it was decided to adopt a comprehensive new policy on the issue, and discussions were held regarding the invocation of NATO's Article 5, under which the alliance treats an attack on one member state as an attack on all