54 תרגילי עורף וחירום בצפון

עד סוף 2012 צפוי המשרד להגנת העורף לקיים עשרות תרגילים למוכנות העורף במחוז הצפוני. השר החדש להגנת העורף: "ההכנה לחירום חייבת להתבצע עכשיו"

צילום: אלון בסון, משרד הבטחון

עד סוף השנה צפויים 54 תרגילי עורף וחירום בערים ובישובים השונים הכלולים במחוז הצפוני של המשרד להגנת העורף, כך נודע במסגרת סיור שערך היום השר החדש להגנת העורף אבי דיכטר.

דיכטר התייחס גם למצב המוכנות הלקוי ברשויות הערביות ולכך שברשויות מסוימות, וביניהן אום אל פאחם קיים חשש אמתי להכניס את אנשי פיקוד העורף למען תיאומים מול נציגי הרשות המקומית.

השר להגנת העורף התייחס לנושא ואמר: "הרשות המקומית היא לבנת היסוד בהגנת העורף הארצית, מה שלא קיים בשגרה, לא יעבוד בחירום- ההכנה לחירום חייבת להתבצע עכשיו. מנהיגות מקומית אחראית היא המפתח למיגון ומוכנות העורף, רשות חלשה שתדע לשתף פעולה תקבל יד חזקה מושתת לעזרה"

יש לציין כי מתוך 94 הרשויות, הנמצאות תחת מחוז הצפון של המשרד להגנת העורף, ב-82 מהן כבר קיים מרכז הפעלה מתפקד לשעת חירום ולאחרונה אף אושרו 22 תקנים לאנשי חירום במשרדי הממשלה השונים שידעו לתת מענה למשרד להגנת העורף ולרשויות המקומיות

אולי יעניין אותך גם

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף (בה"ד 16) עובר מצריפין למשכנו החדש ברמלה 

קרדיט: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון
 

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף עובר לרמלה 

הבסיס החדש משתרע על שטח של 120 דונם, מתוכם 15,300 מ"ר בנוי, וכולל: משרדים, מבני מגורים, כיתות לימוד והדרכה, מרכז לוגיסטי, מטווח מקורה, נשקייה, מסלול מכשולים, מגרש כדורסל וטריבונה