תקרית חמורה נוספת בתוך מספר ימים

כוח מג"ב שהגיע לעצור מבוקש בג'נין הותקף ונאלץ לסגת תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות. הפלסטינים אף נתלו על הרכב של מג"ב. צפו בסרטון

המצב בשטחים הולך ומתחמם כאשר בתוך מספר ימים ישנן שוב התפרעויות לאחר כניסה של כוחות ישראליים. כוח מג"ב שהגיע לג'נין לעצור בהתראה מיידית מבוקש בכיר הותקף אחרי הצהריים על ידי פלסטינים שזרקו לעבר הכוח אבנים, בבקבוקי תבערה וצמיגים בוערים.

כוח צה"ל שהגיע למקום נתן גיבוי ללוחמי מג"ב ואלה נסוגו מהאזור תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות ללא נפגעים לכוחות הישראליים. 

לפי דיווחים שונים המבוקש כלל לא נמצא בביתו באותה העת,עם זאת, כמה מאות פלסטינים שהתכנסו בזמן קצר סביב כוח מג"ב החלו ליידות לעברו אבנים ובקבוקי תבערה מכל הכיוונים. לטענת הפלסטינים, הכוחות הישראליים צרו על כמה בתי מלאכה ובסופו של דבר עצרו פלסטיני אחד.

רק לפני יומיים יחידת מיוחדת של צה"ל נחשפה לאחר שנכנסה לעצור מבוקש בכפר טמון שנמצא דרומית לג'נין. החיילים התחפשו למוכרי ירקות וזוהו על ידי תושבי הכפר, בעקבות חשיפתם פרצו בכפר מהומות וכוחות גדולים של צבא הוזעקו למקום.

אולי יעניין אותך גם

Palestinian President Mahmoud Abbas attends a virtual meeting with Palestinian factions over Israel and the United Arab Emirates' deal to normalise ties, in Ramallah in the Israeli-occupied West Bank September 3, 2020. Alaa Badarneh/Pool via REUTERS

הבחירות ברשות: עוד לפני שהתברר האם אכן יתקיימו - אבו מאזן כבר מסתמן כמפסיד המרכזי

הרשות שילמה מחיר כבד של מאבקים פנימיים מרים ופגיעה בדימויה מבית ומחוץ תוך שהומחש הפער בינה לחמאס. עם זאת, ביטול הבחירות ברשות לא צפוי להוביל ל"אביב פלסטיני"