תקציב הביטחון 2013: 52 וחצי מיליארד ש"ח

פרסום ראשון של תקציב מערכת הביטחון לשנים הקרובות: בשנה הבאה יעמוד התקציב על 51 מיליארד ש"ח וב-2018 על 59 מיליארד ש"ח. בכיר במערכת הביטחון: "העיקר יהיה בפריסת תשלומים ארוכה יותר לתעשיות"

(צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

תקציב הביטחון יעמוד על 52.5 מיליארד שקלים בשנת 2013, במקום  51.5 שאותם דרש האוצר ו-51 מיליארד שקלים ב-2014 במקום 50 מיליארד שביקש האוצר.

בשנת 2015 התקציב יהיה 52 מיליארד, בשנת 2016 יעמוד התקציב על 55 מיליארד שקלים, בשנת 2017 הוא יהיה 57 מיליארד שקלים ובשנת 2018 יעמוד תקציב מערכת הביטחון על 59 מיליארד שקלים.

כידוע ראש הממשלה בינימין נתניהו מסר לפני זמן קצר בישיבת הממשלה כי הקיצוץ בתקציב הביטחון יהיה מיליארד שקלים פחות ממה שנאמר בהתחלה ויעמוד על שלושה מיליארד שקלים בשלב הזה. כעת מפרסם "ישראל דיפנס" את המספרים המדויקים של תקציב הביטחון בשנים הקרובות.

"זו לא הסיטואציה האופטימלית לקצץ 3 מיליארד שקלים אבל מאחר וסוכמה תר"ש, דבר שהיה הכי חשוב מבחינתנו, זה משהו שנעמוד בו" אומר בכיר במערכת הביטחון ל"ישראל דיפנס". "מערכת הביטחון היא חלק ממה שמתרחש במדינה וגם אנחנו צריכים להשתתף בנטל. העיקר יהיה בפריסת תשלומים ארוכה יותר לתעשיות, שם תיהיה המסה הגדולה. לא פוגעים בתנאי השירות של האנשים ולא בפנסיות".

אולי יעניין אותך גם

סטילס: עמוס בן גרשום/ לע"מ

דעה | בספק אם תקציב הביטחון שאושר מתאים לאיראן עם פצצת גרעין 

תקציב הביטחון שאושר בימים האחרונים בספק לוקח בחשבון שלאיראן תהיה פצצה גרעינית או שכבר יש לה. חלק ניכר מההשקעה הולך על חיל האוויר, שאין לו ממש מול מי להלחם או מה להפיץ, וחלק מהפעולות שלו ניתן לבצע באמצעות טילים, רקטות או מל״טים. והאם בצה״ל מישהו מעז להטיל ספק בנחיצות חיל אוויר כזה גדול?