תעש פיתחה תחמושת חדשה לרובים

מדובר בתחמושת מסוג 5.56 מ"מ מיועדת לצלפים ויחידות מיוחדות ולה טווח משופר של עד 600 מטר

חטיבת התחמושת הקלה של התעשייה הצבאית (תעש), פיתחה תחמושת 5.56 מ"מ חדשה המיועדת למגוון רחב של רובים רגילים עם מעלה סלילם 1:7. התחמושת החדשה בעלת זהות מסלול בדומה לתחמושת התיקנית וללא צורך באיפוס הנשק, לשימוש הן לקנים קצרים והן לארוכים, כגון, M16, M4.

התחמושת החדשה מסוג 5.56 מ"מ RAZOR CORE מיועדת לצלפים ויחידות מיוחדות ומאופיינת בדיוק משופר, כוח עצירה גבוהה, וטווח משופר של עד 600 מטר. 

סמנכ"ל תעש ומנהל חטיבת התחמושת הקלה של תעש (מפעל יצחק בנצרת), ישראל שמילוביץ, ציין כי פיתוח הכדור הוא מענה לצורך מבצעי של יחידות מיוחדות בצבאות וכוחות ביטחון בעולם. "מדובר בתחמושת אידיאלית לשימושן של היחידות המיוחדות. פיתוח ה "RAZOR CORE" הביא לשיפור משמעותי בביצועים בעוד המחיר נשאר תחרותי. בתעש כבר החלו בייצור ומכירה של תחמושת ייחודית זו. הביצועים המעולים שלו לצד מחיר תחרותי העלו את הביקושים לתחמושת זו גם בקרב משתמשי ירי ספורטיבי בשווקים אזרחיים". 

מפעל יצחק ממוקם בנצרת ומעסיק כ- 300 עובדים. החטיבה מפתחת, מייצרת ומוכרת מגוון רחב של תחמושות בעולם, מקליבר 5.56 מ"מ עד 0.5” (12.7 מ"מ). בנוסף לתחמושות רגילות מייצרת החטיבה תחמושות מיוחדות כגון תחמושות ח"ש (חודר שריון), תחמושות לצלפים, תת-קוליות, ותחמושות לאימונים.

אולי יעניין אותך גם