תעש עלתה לשלב הגמר במכרזים של הצבא האמריקאי

תתמודד על פצמ"ר מדויק וטנק גישור חדש. צבר ההזמנות של החברה גדל ל-1.1 מיליארד דולר

מנכ"ל תעש אבי פלדר

התעשייה הצבאית (תעש) עלתה לשלב הגמר בשני מכרזי ענק של הצבא האמריקאי - בשיתוף חברות אמריקאיות גדולות.

כך, הצעה של התעש, בשיתוף רייתיאון, לפיתוח פצצת מרגמה מדויקת בקוטר 120 מ"מ וטווח של 16-18 ק"מ, תתמודד בשלב הגמר מול הצעה שאותה מובילה חברת ATK. במקביל, מדגים של תעש, בשיתוף חברת DRS, עלה לגמר במכרז לאספקת מערכת גישור לטנקים.

במקביל להצלחות בארה"ב, סיימה תעש את שנת 2012 עם עלייה בצבר ההזמנות- ל4.2 מילאירד שקל (כ.1.1. מיליארד דולר). תעש מתמודדת עם קשיי תזרים עקב עיכוב בתכניות להפרטתה על ידי הממשלה. שני שלישים ממכירותיה בשנת 2012 היו בשוק הבינלאומי.

כ-75 אחוז מהמכירות היו של מוצרים חדשים, שפותחו בחמש השנים האחרונות. החברה ביצעה במהלך החודשים האחרונים מספר ניסויים ברקטה ארוכת הטווח המדויקת "אקסטרא", לטווח של 150 ק"מ בדיוק של מטרים ספורים. הניסויים הוכתרו בהצלחה. ה"אקסטרא" נמכרה למספר צבאות זרים.

יו"ר דירקטוריון תעש, עו"ד ניצה פוזנר, והמנכ"ל, אבי פלדר, סיכמו בתחילת שנת 2013 את תכניות תעש לשנה החדשה. על פי הערכת הדירקטוריון, קיצוץ תקציב ביטחון ברחבי העולם, יכול להיות דווקא הזדמנות להגברת מכירת מוצרים קיימים של החברה.

אולי יעניין אותך גם

מימין: בצלאל (בוצי) מכליס - נשיא ומנכ"ל אלביט (צילום: אלביט) | יואב הר-אבן, מנכ״ל רפאל (צילום: רפאל)

מוצרים של אלביט ורפאל משולבים בדגמים המתמודדים על הנגמ"ש העתידי של צבא ארה"ב

צבא ארה"ב בחר את חמשת המתמודדות הסופיות על ייצור ואספקת הנגמ"ש המאויש העתידי (OMFV). חברת BAE הולכת עם אלביט וחברת אושקוש עם רפאל. על פי הערכות, צבא ארה״ב מחזיק כ-3,800 נגמ״שים מסוג ברדלי