תעשייה אווירית מכרה מערכת ברק 8 יבשתית לאזרבייג'ן

פרסומים באזרבייג'ן מאשרים את השמועות שהחלו ב-2012 - ישראל מכרה לאזרבייג'ן מערכת מבצעית של הברק 8 בגרסה היבשתית

מערכת הברק 8 שמוכרת לציבור הישראלי בעיקר משיתוף הפעולה בין ישראל והודו, נמכרה, כך מסתבר, גם לאזרבייג'ן. אולם, בעוד בהודו מדובר על מערכת לזירה הימית עם פיתוח של מערכת יבשתית, מסתבר שלאזרבייג'ן מכרו מערכת יבשתית [קרקע-אוויר] מבצעית [12 launchers,75 missiles]. המשמעות היא, שהמערכת היבשתית מבצעית. ככל הנראה, גם בהודו. המקור לפרסום הוא אתר armenews.

לפי הפרסום, ישראל מכרה לאזרבייג'ן כמות נכבדה של אמל"ח מסוגים שונים. בין היתר, מערכת רקטית של תעש, מל"טי Aerostar, תותחי ATMOS של אלביט מערכות, טילי ספייק [כולל NLOS-SSM], מכ"מ EL / M- 2080 ו-EL / M-2288 של אלתא, מל"טים של תעשייה אווירית ושל אלביט, טילי נ"ט מסוג LAHAT של תע"א, ספינות מתוצרת מספנות ישראל וספינות מסוג "שלדג". 

לרשימה זו יש להוסיף מל"טים מתאבדים מסוג הארפי ששימוש מבצעי ראשון בהם מצד אזרבייג'ן בוצע בעימותים האחרונים עם ארמניה [אמצעי תקשורת אזרבייג'נים טוענים שנעשה שימוש בששה מל"טים כאלו].  ככל הנראה מדובר בעסקה שנחתמה ב-2012. 

פרסום באתר apa.az מוסיף כי ישראל גם שדרגה לאזרבייג'ן טנקים מסוג T-72 ונגמ"שים מסוג BMP-2. כמו גם נתנה אישור לייצר מל"טים מסוג Orbiter-2M. 

אולי יעניין אותך גם