תע"א לקראת רכישה נוספת בברזיל

בראיון לאתר defesanet, אומר אנריקה גומז - מנכ"ל הסניף על תע"א בברזיל, כי החברה נמצאת לקראת חתימה על רכישת חברה נוספת בברזיל. החברה הראשונה הייתה IACIT שמפתחת ומייצרת מכ"מים

אנריקה גומז, מנכ"ל התעשייה האווירית ברזיל - defesanet

התעשייה האווירית לישראל (תע"א) מתכוננת להודיע בזמן הקרוב על רכישה חדשה בברזיל, כך אמר אנריקה גומז, מנכ"ל התעשייה האווירית ברזיל לאתר defesanet (הראשונה הייתה IACIT המתמחה בפיתוח מכ"מים).

מדוע התעשייה האווירית החליטה לפתוח משרד בברזיל?

התעשייה האווירית פועלת בדרום אמריקה במשך עשרות שנים. היא אחד השווקים המרכזיים שלנו שגדל מאוד בשנה האחרונה. ברזיל היא מדינת מפתח עבורנו והחברה החליטה לפתוח משרד באזור על מנת לאפשר קירבה גדולה יותר לשוק, ללקוחות ברזילאים וכדי לחזק את הקשרים עסקיים. התעשייה האווירית פתוחה להעברת טכנולוגיה עם הרעיון של השתתפות שלה בכמה חברות ושיתוף פעולה עם שותפים אסטרטגיים אחרים, כפי שאנו עושים במקרה של SisGAAz, OAS, ו-IACIT.

החברה נכנסה לשותפות/רכישה של שתי חברות ברזילאיות בתקופה האחרונה. אתה יכול להגיד את השמות של חברות ולתת פרטים נוספים על העסקה? מה היתרון של פעולה זו?

אנחנו נכנסים לחברה שנייה (הראשונה הייתה IACIT) ואני מקווה שבקרוב מאוד נוכל לבשר על הפרטים.

מהם הפרויקטים המרכזיים של תעשייה אווירית בברזיל?

התחרות החשובה ביותר הייתה ה-KC-X 2 עבור חיל האוויר הברזילאי (FAB), שהוא גם פרויקט אסטרטגי עבור ממשלת ברזיל. (ראה מאמר תעשייה אווירית זוכה עם B767-300ER).

התעשייה האווירית כבר מכרה שני מל"טים למשטרה הפדרלית כדי לסייע באיסוף מידע. מתי זה היה?

החוזה נחתם לפני כארבע שנים, לאחר תהליך ארוך של תחרות בחיפוש אחר הפתרון הטוב ביותר לשוק הברזילאי. מאז, המערכת היא הצלחה בכמה משימות ISR (מודיעין, מעקב וסיור) במשטרה הפדרלית. 

מה הם המטוסים שנרכשו על ידי המשטרה הפדרלית?

המודל הוא הרון 1, שמשתמש בחיישנים שונים המאפשרים למשתמשים לטוס 24 שעות ולכסות שטח של יותר מ-1000 קמ"ר.

מהן הציפיות שלך למכירת מל"טים בברזיל? זהו חלק חשוב באסטרטגיה של חברה?

אנו מצפים לפרויקטים הגדולים הבאים במדינה שבהם, התעשייה האווירית כחלוצה בתחום זה, תציג מספר אפשרויות לצבא ברזיל. הרעיון הוא לספק מל"ט שיוצר בברזיל. זה יקרה בקרוב.

למה מל"ט הוא הכרחי או מתאים לצרכים של ממשלת ברזיל?

ההרון מתאים ביותר ויעיל כדי להגן על גבולותיה של מדינה כמו ברזיל, עם יותר מ15,735 קילומטרים של גבולות יבשתיים וגבולות ימיים של 7367 קילומטרים. כיום, מל"טים הם הפתרון הטוב ביותר למשימות הגנה, במיוחד למדינות כמו ברזיל, עם גבולות יבשתיים מגוונים.

האם ניהלתם משא ומתן על מל"ט לשימוש מסחרי בברזיל?

המל"טים שלנו יכולים לשמש ביישומים שונים ולצרכים אזרחיים, כגון שליטה על הרס של יערות הגשם או כיבוי אש. וכן, קיבלנו כמה בקשות ליישומים כאלה.