תאבטח את גבולה המערבי של ברזיל

חברת בת של אלביט תספק מערכות אלקטרו-אופטיות לתכנית להגנת הגבולות הברזילאית "סיספרון"

תאבטח את גבולה המערבי של ברזיל

צילום: אלביט

חברת בת של אלביט מערכות בברזיל תספק מערכות תצפית אלקטרו-אופטיות לחברת Savis Tecnologia e Sistemas חברת בת של ענקית התעופה הברזילאית אמבראייר, עבור התוכנית הברזילאית להגנת גבולות "סיספרון".

החוזה הראשוני מהווה חלק מ"פיילוט" עבור תוכנית ה"סיספרון" שהיקפה הכולל גדול בהרבה. מערכות התצפית תסופקנה בתוך כשנה, החל משנת 2014, כחלק מהשלב הראשון בתוכנית הברזילאית הרב שנתית להגנת גבולות של צבא ברזיל, המיועד לאבטחת גבולה המערבי של ברזיל.

המערכת תעקוב ותגן על גבולות יבשתיים המתפרסים על פני 16,886 ק"מ. חברת הבת של אמבראייר זכתה בחוזה של צבא ברזיל בהיקף של 404 מיליון דולר, לפריסת השלב הראשון של הפרויקט הכולל ניטור גבולות עם בוליביה ופרגוואי באורך של כ-650 קילומטר. לצורך ביצוע הפרויקט תצטייד החברה במערכות תצפית שונות, מערכת תקשורת, מערכות שו"ב, מלט"ים וסנסורים נוספים.

בנוסף, במסגרת התוכנית, תבצע אלביט מערכות השקעות בברזיל בנכסים, בתשתיות ובידע בתחום האופטרוניקה.

בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות אמר: "אנו רואים חשיבות רבה בזכייה זו, המסמלת פריצת דרך בפעילות האלקטרו-אופטית שלנו בברזיל, שוק יעד חשוב של אלביט מערכות".

אולי יעניין אותך גם

By Bundesministerium für Europa, Integration und Äußeres - Arbeitsbesuch Israel, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48840782

דעה | באוסטריה ראש המדינה התפטר בשל חשד בפלילים. בישראל?

סבסטיאן קורץ, פוליטיקאי צעיר שהרבה תלו בו תקוות, התפטר מתפקידו כראש המדינה ימים אחדים אחרי שנפתחה נגדו חקירה בחשד לעבירות שוחד והפרת אמונים. בישראל אין חוק או נורמה המגבילים ראש ממשלה מכהן בהקשר זה