שר ההגנה האיראני מאיים: "תקיפה ישראלית – משימת התאבדות"

על רקע התרגיל הימי הגדול של צבא איראן שולח שר ההגנה של הרפובליקה האיסלאמית מסר תקיף לישראל. "ישראל תספוג מכות קטלניות שיערערו את יציבותה", אמר הגנרל אחמד וחידי. על פי הדיווחים בתרגיל לוקחת חלק ספינת טילים מתוצרת איראן – "ג'מראן" – שאורכה 94 מטרים

הגנרל אחמד וחידי, שר ההגנה האיראני (צילום: AP)

הגנרל אחמד וחידי, שר ההגנה האיראני, שולח מסר מאיים לבכירי ההנהגה בישראל ואומר כי "המשטר הציוני מבודד לגמרי, ובשום נסיבות לא יוכל לתקוף את איראן, אלא אם ירצה להתאבד. ישראל תספוג מכות קטלניות מאיראן, שיערערו את יציבותה – אם תחליט לתקוף אותנו".

סוכנות הידיעות האיראנית "אירנ"א" מדווחת כי הדברים נאמרו במהלך התרגיל הימי הגדול שמנהל צבא איראן באזור מיצרי הורמוז שבמפרץ הפרסי. התרגיל נכנס ליומו השלישי, ובמהלכו מדמה חיל הים של איראן לוחמה תת-ימית באמצעות צוללות.

מפקד חיל הים, האדמירל חביבאללה סיארי, אמר לסוכנות הידיעות "אירנ"א" כי בתרגיל לוקחת חלק ספינת הטילים "ג'מראן" מתוצרת איראן. "הספינה הזו הוכיחה במשימה של 70 ימים במים בינלאומיים שיש לרפובליקה האיסלאמית יכולת לבנות ספינות טילים. כל המדינות באזור ראו אותה והבינו מהן יכולותיה".

אולי יעניין אותך גם

חסימות כבישים בטהרן במהלך המהומות בנובמבר 2019. צילום: Nazanin Tabatabaee/WANA (West Asia News Agency) via REUTERS

 

איראן: סנקציות אירופיות על ראש משמרות המהפכה

האיחוד האירופי השית סנקציות בגין הפרת זכויות אדם במסגרת הדיכוי הברוטלי של המהומות האזרחיות נגד השלטון שהתקיימו במדינה בסוף 2019. במהומות נהרגו, על פי דיווחים שונים, בין 300 ל-1,500 איש