שנה מוצלחת למל"טים של אלביט

נתוני החברה מראים כי ב-2013 מסרה אלביט עשרות מל"טים מסוג 450 ו-900 ללקוחות שונים

חברת אלביט פרסמה נתונים מהם עולה כי בשנת 2013 פעילות המל"טים של החברה רשמה הצלחות, בדגש על המל"ט מסוג הרמס 900.

על פי נתוני החברה במהלך השנה האחרונה יוצרו מטוסים ממשפחת ההרמס בקצב של מטוס אחד בשבוע ועשרות פלטפורמות נמכרו ללקוחות בישראל, באירופה ובאמריקה הלטינית. על פי אלביט, במהלך שנת 2013 נמסר לצה"ל הרמס 900 וכן לשני לקוחות נוספים, המפעילים את המערכת באופן מבצעי. מערכות הרמס 900 נוספות תסופקנה לשני לקוחות נוספים בחודשים הקרובים.

בנוסף, נמסרו מטוסי הרמס 450 ללקוחות נוספים וללקוחות שהזמינו מערכות משולבות הרמס 450/900. מערכות אלו צוידו במגוון רחב של מערכות משימה מתקדמות ובהן מכ"מים, מערכות סיגינטיות ומערכות אלקטרו-אופטיות חדשניות.

גם מבחינה מבצעית המל"טים ממשפחת הרמס זכו להצלחה. בסך הכל צברו המל"טים ממשפחת ההרמס כחמש מאות אלף שעות טיסה, מתוכן כ-85 אלף שעות טיסה באפגניסטן, במסגרת פרויקט "לידיאן" של צבא בריטניה.

אלעד אהרונסון, מנכ"ל חטיבת כלים בלתי מאוישים באלביט מערכות אמר כי "המל"טים ממשפחת ההרמס ממלאים כיום תפקיד מרכזי בשירות מבצעי אינטנסיבי של צבאות וכוחות ביטחון פנים ברחבי העולם.

"ההרמס 900 הינו הפתרון האידיאלי למשימות מודיעין, אבטחת גבולות וביטחון שוטף, ואנו מפתחים בתוך החברה יכולות חדשות, על מנת לאפשר ללקוחותינו להתמודד עם אתגרים מתוחכמים וליהנות מגמישות מבצעית ומשרידות גבוהה של המל"טים, כמענה לדרישות המבצעיות המשתנות בשטח. מאז שהשקנו את מערכת ההרמס 900 לפני כארבע שנים אנו זוכים לקצב הזמנות מרשים אשר מעיד על ההצלחה הגדולה של מערכת זו".

ההרמס 900, הנמצא בשירות חיל האוויר הישראלי וצבאות מובילים נוספים בעולם, מציע יכולת שהייה ארוכה, בטיסה בגובה של יותר מ-30 אלף רגל, נפח גוף גדול המתאים לנשיאת כמות גדולה של מטעדים וכן יכולת טיסה בתנאי מזג אוויר קשים.

המל"ט מאפשר המראה ונחיתה אוטונומית, שליטה בו זמנית בשתי מערכות מל"טים, תוך שימוש בערוצי תקשורת נפרדים באמצעות קרון השליטה והבקרה האוניברסלי (UGCS) של אלביט מערכות, ומערכות אוויוניקה ואלקטרוניקה חדשניות, כגון: מערכות אלקטרו-אופטיות ומצייני לייזר, חיישני מודיעין אלקטרוני COMINT, ELINT, תקשורת קו ראייה ותקשורת לווינית.

אולי יעניין אותך גם

דעה | ישראל הרסה את השם של מערכות ההגנ״א הרוסיות - וזה פוגע במכירות 

הצבא הרוסי התחיל להלל את מערכות ההגנ״א שלו בסוריה ללא הוכחות להצלחות. למה עכשיו? פשוט. המערכות הרוסיות לא עוצרות את הישראליות והאמריקאיות ולקוחות התעשייה הרוסית מתחילים לשאול שאלות