שיתוף מודיעין בצורה מאובטחת

לוקהיד מרטין מציגה את פתרון אבטחת המידע Trusted Sentinel, המאפשר לשתף נתונים בצורה מאובטחת בין מתחמים עם רמות סיווג שונות

via shutterstock.com

לוקהיד מרטין פיתחה פתרון אבטחה מקוון, המאפשר לשתף מודיעין בצורה מאובטחת בין אנשי צוות ומתחמים הפועלים ברמות שונות של סיווג בטחוני - מאתרי מודיעין בעלי סיווג גבוה ועד משתמשים נטולי סיווג הנמצאים בשטח.

הפתרון, Trusted Sentinel, מאפשר להעביר נתונים באופן ידני ובאופן אוטומטי בין מספר מתחמי אבטחה, באמצעות שימוש בתצורה בודדת המאחדת חומרה ותוכנה. ״בסביבת האיומים המקוונים המסובכת של ימינו, קריטי מתמיד להגן ולאבטח את הנתונים שלנו״, אמר ג׳ים קווין, סגן נשיא C4ISR Systems במרכז למערכות מידע ופתרונות גלובליים (IS&GS) בלוקהיד מרטין. ״Trusted Sentinel מספק מענה לאתגרים המורכבים של שיתוף מידע רלוונטי על פני מתחמי אבטחה שונים ובין דרגים ארגוניים שונים״.

Trusted Sentinel תומך בהזרמה מאובטחת של נתונים מודיעיניים בין כל הרמות המורשות, תוך הבטחה שהמידע הרגיש עובר את רמות ההרשאה הגבוהות ביותר. בנוסף, הוא מבטיח כי המידע שעושה את דרכו מהרמות הנמוכות ביותר וממקורות בלתי מורשים אינו מכיל קוד זדוני, העלול לפגוע ברשתות מאובטחות.

באמצעות שילוב של יכולות להגנת רשתות, המגינה על נתונים מסווגים מפני גישה בלתי מורשית, Trusted Sentinel שולט בשחרור המידע באופן יחסי לרמות האבטחה של המידע המעובד, לרבות רמות הרשאה, היתרי גישה פורמליים וצרכי המשתמש, כפי שנקבעו על ידי דרישות הסודיות שהוקצו לו. הפתרון פותח תוך שילוב היכולות של שניים מה-Unified Cross Domain Management Office (UCDMO)-approved Cross Domain Solutions של לוקהיד מרטין.

ה-UCDMO הוא ארגון המשותף למחלקת ההגנה ולקהילת המודיעין, אשר מספק יכולות תיאום ופיקוח מרוכזות עבור יוזמות חוצות מתחמים בקרב כל הקהילות הללו. הפתרון, אשר זכה בהסמכת עיצוב מהארגון המסמיך, נמצא בתהליכי הכנה להצבה בסביבה תפעולית.

אולי יעניין אותך גם

נמרוד וקס. צילום: רועי שור

לא יודעים איפה המידע בארגון? חברת BigID הישראלית: ״הפתרון שלנו תומך ברגולציות פרטיות״ 

חברת BigID היא חברה אמריקאית-ישראלית שפיתחה פלטפורמה למיפוי המידע בארגון. לפי נמרוד וקס, שותף מייסד ומנהל המוצר בחברה, המוצר תורם ערך להתמודדות עם רגולציות פרטיות וכן עוזר להתמודד גם עם מתקפות כופר. ראיון מיוחד