שינויים בצמרת השב"כ

במסגרת השינויים יוחלפו כמעט כל בעלי התפקידים הבכירים בשירות הביטחון הכללי כולל הסגן נ', ראש אג"מ, שלושת ראשי המרחבים, מרבית ראשי האגפים וכן ראשי מערכים ויחידות

ראש השב"כ, יורם כהן (he.wikipedia.org)

ראש השב"כ, יורם כהן, החליט לאחרונה לבצע סבב מינויים מקיף בצמרת הארגון, כך על פי דיווח באתר Ynet.  במסגרת השינויים יוחלפו כמעט כל בעלי התפקידים הבכירים בשירות הביטחון הכללי כולל הסגן נ', ראש אג"מ, שלושת ראשי המרחבים, מרבית ראשי האגפים וכן ראשי מערכים ויחידות. המינויים ייכנסו לתוקף בקיץ הבא אחרי שיאושרו על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו.

אם לא יקרו אירועים דרמטיים יסיים נ' תקופה של שלוש שנים כסגן וסביר להניח שיתמודד על הבכורה בשנת 2016 או 2017. מולו הוא צפוי למצוא את ראש אגף המטה הנוכחי ר', שיהפוך לסגן. את מקומו בלשכת ראש אג"מ יתפוס ר' אחר, שכיום משמש כראש מרחב דרום.

את מרחב דרום, שאחראי גם על עזה וגם על הגבול עם מצרים וירדן (בערבה), יוביל החל מהקיץ הבא מ'. את מרחב ירושלים, יהודה ושומרון יקבל א', שאותו מכיר יורם כהן היטב מעבודה כתף אל כתף במשך שנים לא מעטות. אותו א' משמש כעת ראש מערך האיסוף האלקטרוני, מערך "סיגינט", שהוא "הליבה הטכנולוגית" של הארגון. לפיקוד על מרחב צפון יקודם ר', שהיה עד עתה ראש חטיבה סיכולית במרחב ירושלים.
 
כהן כבר ביצע סבב מינויים עם כניסתו לתפקיד, ואז נטען כי הוא יצר לעצמו סביבת עבודה נוחה ביום שאחרי סיום תפקידו של ראש השב"כ הקודם, יובל דיסקין. בסבב הנוכחי, שיתקיים שנתיים לפני סיום תפקידו (אם לא תוארך הקדנציה שלו בשנה) הוא מתכוון לרענן את המטה ולהטביע את חותמו על התנהלות הארגון, תפקודו וכיווני ההתפתחות העתידיים שלו.
 

אולי יעניין אותך גם