שחרור מוקדם לענת קם

ועדת השחרורים של השב"ס קיבלה את בקשת קם לניכוי שליש מעונשה. קם הורשעה במסירת מידע סודי

ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר קיבלה את בקשתה של ענת קם לשחרור מוקדם. בעקבות ההחלטה צפויה קם להשתחרר בעוד 10 ימים לאחר שריצתה שני שלישים ממאסרה.

קם הורשעה במסירת מידע סודי ובהחזקת ידיעה סודית והחלה לרצות את עונשה בנובמבר 2011. חודש לאחר מכן, החליט בית המשפט לקבל את ערעורה על חומרת עונשה, 4.5 שנות מאסר בפועל, והוריד מהעונש שנת מאסר. ועדת השחרורים החליטה לנכות מעונשה של קם 14 חודשים בתוספת חודשיים שחרור מנהלי על התנהגות טובה.

כזכור, קם נעצרה בדצמבר 2009, לאחר שמסרה כאלפיים מסמכים לעיתונאי אורי בלאו מעיתון הארץ. קם שירתה כפקידה בלשכתו של מפקד פיקוד מרכז, בתקופתו של האלוף יאיר נוה (סגן הרמטכ"ל כיום). היא הודתה כי במהלך שירותה צרבה למעלה מאלפיים מסמכים מסווגים ולאחר מכן העתיקה אותם למחשבה האישי.

בהמשך הודתה כי העבירה אותם לעיתונאי "הארץ" אורי בלאו. בלאו פרסם מספר כתבות, ביניהן כתבה על התנקשויות צה"ל במבוקשים פלסטינים, לכאורה בניגוד להנחיות בג"ץ. בעקבות הפרסומים בצה"ל החלו לחקור כיצד ומי הדליף את המסמכים. לאחר מעצרה נחקרה קם על ידי חוקרי השב"כ ולטענתה ביצעה את המעשים מסיבות אידאולוגיות. לאחר מכן, במהלך משפטה (שרובו התקיים בדלתיים סגורות) שינתה קם את גרסתה לאירועים וטענה כי ביצעה את המעשים "מתוך טמטום".

אולי יעניין אותך גם