"רצועת ביטחון ישראלית בסוריה"

צפו בתמונות שפירסמה הטלוויזיה הסורית מאתר התקיפה המיוחסת לישראל. במקביל מדווח כי ישראל מתכננת להקים רצועת ביטחון בשטח סוריה

(צילום: מתוך שידורי הטלוויזיה הסורית)

העיתון ה"סאנדיי טיימס" היוצא לאור בלונדון מדווח כי ישראל שוקלת להקים רצועת ביטחון בתוך השטח הסורי, על מנת למנוע מפעילי טרור החברים בארגונים איסלאמיים שונים בסוריה לנסות ולפגע בישראל.

על פי הדיווח, צה"ל הגיש לראש הממשלה נתניהו תוכנית לבניית רצועת ביטחון ברוחב 16 קילומטרים בתוך שטח סוריה ש מטרתה של התוכנית הוא להבטיח את ביטחון רמת הגולן ואזור הצפון ביום שלאחר נפילת משטרו של הנשיא בשאר אסד בסוריה. העיתון מדווח עוד כי אם יוחלט על הקמת רצועת ביטחון, מדובר בתוכנית שתצא אל הפועל בשיתוף הכפרים הסוריים המקומיים, במטרה שלא לפגוע באוכלוסייה המקומית.

הגורמים המצוטטים בכתבה אומרים כי על פי התוכנית, שתי חטיבות חי"ר וגדוד טנקים של צה"ל אמורים להיות מוצבים בשטח הרצועה החדשה. "אם אי היציבות הקיימת בסוריה תימשך, נראה שכוחות צה"ל ייאלצו לשהות ברצועת הביטחון שתוקם במשך שנים", כך מסר אחד מהמקורבים למתכנני התוכנית שהוגשה לממשלה.

ובסוף השבוע פירסמה הטלוויזיה הסורית סרטון המראה לטענתה את תוצאות התקיפה המיוחסת לישראל בשבוע שעבר. צפו בתמונות:

אולי יעניין אותך גם

חיילי צה״ל בגבול סוריה, פברואר השנה. צילום: Patrick Semansky/Pool via REUTERS

דיווח: "הרוסים איבדו את סבלנותם בעניין התקיפות הישראליות בסוריה"

משרד ההגנה הרוסי פרסם שתי תגובות לתקיפות האוויר הישראליות, דבר המהווה שינוי בעמדות הרוסיות בעניין. מקור רוסי מדווח כי הנושא קשור לשיחות פוטין וביידן בחודש שעבר