"רצועת ביטחון ישראלית בסוריה"

צפו בתמונות שפירסמה הטלוויזיה הסורית מאתר התקיפה המיוחסת לישראל. במקביל מדווח כי ישראל מתכננת להקים רצועת ביטחון בשטח סוריה

(צילום: מתוך שידורי הטלוויזיה הסורית)

העיתון ה"סאנדיי טיימס" היוצא לאור בלונדון מדווח כי ישראל שוקלת להקים רצועת ביטחון בתוך השטח הסורי, על מנת למנוע מפעילי טרור החברים בארגונים איסלאמיים שונים בסוריה לנסות ולפגע בישראל.

על פי הדיווח, צה"ל הגיש לראש הממשלה נתניהו תוכנית לבניית רצועת ביטחון ברוחב 16 קילומטרים בתוך שטח סוריה ש מטרתה של התוכנית הוא להבטיח את ביטחון רמת הגולן ואזור הצפון ביום שלאחר נפילת משטרו של הנשיא בשאר אסד בסוריה. העיתון מדווח עוד כי אם יוחלט על הקמת רצועת ביטחון, מדובר בתוכנית שתצא אל הפועל בשיתוף הכפרים הסוריים המקומיים, במטרה שלא לפגוע באוכלוסייה המקומית.

הגורמים המצוטטים בכתבה אומרים כי על פי התוכנית, שתי חטיבות חי"ר וגדוד טנקים של צה"ל אמורים להיות מוצבים בשטח הרצועה החדשה. "אם אי היציבות הקיימת בסוריה תימשך, נראה שכוחות צה"ל ייאלצו לשהות ברצועת הביטחון שתוקם במשך שנים", כך מסר אחד מהמקורבים למתכנני התוכנית שהוגשה לממשלה.

ובסוף השבוע פירסמה הטלוויזיה הסורית סרטון המראה לטענתה את תוצאות התקיפה המיוחסת לישראל בשבוע שעבר. צפו בתמונות:

אולי יעניין אותך גם

כוחות משטרה בהר הבית. צילום: משטרת ישראל

מפקדים למען ביטחון ישראל: המהומות הן התפכחות מאשליית הבידול בין יהודה ושומרון לבין רצועת עזה וביניהן למזרח ירושלים

״היערכות נכונה של משטרת ישראל חיונית תמיד, אך כפי שהומחש גם היום, אין בכוחה למנוע חיכוך, התלקחות מקומית, וניצול הנסיבות לערעור הביטחון מעבר לתחומי העיר״, כותבים בהודעה של התנועה