רמטכ"ל ארה"ב: אין לחץ מישראל

הגנרל מרטין דמפסי אמר כי לוחות הזמנים של ישראל וארה"ב שונים זה מזה. ""ישראל רואה צורך לטפל באיום האיראני יותר בדחיפות, כיוון שהוא עלול לסכן את עצם קיומה", הוסזיף דמפסי

דמפסי וגנץ (ארכיון: דובר צה"ל)

"צבא ארה"ב אינו חש לחץ כלשהו מישראל לתמוך בהפצצה אפשרית של מתקני הגרעין באיראן", כך אמר הלילה רמטכ"ל צבא ארה"ב, הגנרל מרטין דמפסי. הדברים נאמרו בפתח ביקורו של דמפסי באפגניסטן ובעיראק.

לטענתו של דמפסי הליכי העבודה עם עמיתו הישראלי, רא"ל בני גנץ, טובים וקרובים. "אנו נוהגים לשוחח על בסיס דו שבועי", אמר דמפסי לכתבים. "אנו משווים מודיעין ודנים בהשלכות האזוריות", הוא הוסיף.

עם זאת דמפסי הודה כי לוחות הזמנים של ישראל וארה"ב שונים זה מזה. "כבר הודנו אחד בפני השני כי השעונים שלנו זזים בקצב שונה. הם (ישראל) חיים בחשש קיומי, שאנו איננו חיים עמו. ארצות הברית וישראל מפרשות בצורה שונה את אותם דיווחי המודיעין אודות תכנית הגרעין של איראן".

הוא הוסיף כי "ישראל רואה צורך לטפל באיום האיראני יותר בדחיפות, כיוון שהוא עלול לסכן את עצם קיומה". הוא חזר ואמר כי לדעתו תקיפה של מתקני הגרעין באיראן לא תחסל את תכנית הרפובליקה האיסלאמית להשגת יכולת גרעינית, אלא רק תעכב אותה.

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden salutes as he walks along the Colonnade of the White House on Friday, March 12, 2021, en route to the Oval Office. (Official White House Photo by Adam Schultz)

שיחות הגרעין בוינה: נכונות אמריקנית להקל בסנקציות 

ראש משלחת איראן לשיחות וינה עבאס ערקצ'י בראיון בטלוויזיה האוסטרית: "ארה"ב הביעה נכונות לבטל רבות מהסנקציות, אך אין די בכך, ולנו יש דרישות נוספות״