רוסיה תבחן מל"ט ערבי

לאחר חרושת שמועות בנושא, דיווח באתר הרוסי RIA Novosti מאשר כי בחודש פברואר הקרוב תקבל רוסיה לבחינה את המל"ט United 40 Block 5 שמיוצר באיחוד אמירויות המפרץ. אם הניסוי יצליח, ייתכן ויהיה הסכם המשך לפריסה מבצעית של מל"טים מסוג זה

United 40 Block 5

הכוחות המזוינים של רוסיה יערכו טיסות ניסוי של מטוסים ללא טייס מאיחוד האמירויות הערביות בתחילת השנה הבאה, כך על פי דיווח באתר RIA Novosti.

המל"ט מסוג United 40 Block 5 ייבחן האם הוא עונה על הצרכים המבצעיים של הצבא הרוסי. המל"ט שפועל בגובה בינוני (MALE) יכול להישאר באוויר במשך יותר מ -100 שעות והוא יכול גם להיות מצויד בטיל אוויר-קרקע מסוג Namrod.

עלי אל דאחרי, המנכ"ל והמעצב הראשי של היצרן, מערכות ADCOM, אמר כי המל"ט הראשון יימסר לרוסיה בחודש פברואר הקרוב. על פי ההסכם שהושג, צפויים להימכר מל"טים נוספים לצרכי ניסוי, בהתאם לתוצאות של הטיסות הראשונות.
 
ה-United 40 Block 5 עשה הטיסה הבכורה הבינלאומית שלה במפגן האווירי MAKS במוסקבה שהתקיים השנה. "אם מערכת זו עונה על הדרישות של הצבא הרוסי, ייתכן כי הרכישה המקורית תוביל לחוזה לפריסה מבצעית", אמר דניס פדוטינוב, מומחה צבאי, לאתר RIA Novosti.

שר הביטחון, סרגיי שויגו, אמר בחודש יוני האחרון כי מל"טים מהאוויר שפותחו ברוסיה עבור הצבא היו נחותים בהשוואה למודלים זרים דומים. רוסיה רכשה 12 מל"טים מהתעשייה האווירית בישראל בשנת 2009 ב-53 מליוני דולרים (לפירוט ההסכם לחץ כאן). הסכם שמשך ביקורת רבה באותו הזמן.

ה-United 40 Block 5 הוא באורך 11 מטר (36.5 רגל) ויש לו שני סטים של כנפיים שנפרסות למרחק של 17.53 מטר (53 רגל), כך על פי המפרט של היצרן. הוא יכול לטוס לגובה של 8,000 מטר (26,000 רגל) ויש לו מהירות שיוט של 120-200 קילומטרים לשעה. המל"ט יכול לשאת מטען של עד 100 קילוגרמים מתחת לכל אחת מארבע כנפיו.

הצבא הרוסי החל לחפש מערכות איסוף מתקדמות לאחר הסכסוך הקצר עם גיאורגיה השכנה באוגוסט 2008, כאשר האפקטיביות של הפעילות הקרקעית הושפעה קשות מהמחסור במודיעין איכותי. מומחים שונים מעריכים כי הכוחות המזוינים של רוסיה צריכים כ-100 מל"טים ולפחות 10 מערכות הנחיה ובקרה כדי להבטיח יעילות מרבית בשדה הקרב.

פרטים נוספים אודות המל"ט, הטילים ואזורי הניסוי של איחוד אמירויות המפרץ ניתן למצוא כאן

צפו בוידאו של המל"ט:

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden delivers remarks to Air Force personnel and their families on Wednesday, June 9, 2021, at Royal Air Force Mildenhall, England. (Official White House Photo by Adam Schultz)

זה רשמי: ארה"ב יוצאת מעירק עד סוף השנה

כיום נמצאים בעירק 2,500 אנשי צבא אמריקני, ומסוף השנה יתמקד הכוח שיישאר בתפקידי אימון והדרכה וסיוע לצבא עירק