רוסיה וסין בתמרון ימי במזה"ת

על פי מקור במשרד הביטחון הרוסי, רוסיה וסין מתכננות תמרונים ימיים משותפים במימי הים התיכון. "המטרה העיקרית של התרגיל הימי המשותף תהיה להגדיל את רמת שיתוף הפעולה המבצעי בין שני הציים בכדי להתמודד עם איומי טרור", נאמר בהודעה

קצינים רוסיים וסיניים בפגישה משותפת - mod.gov.cn / Li Xiao and Hu Quanfu

רוסיה וסין הסכימו לבצע תרגיל ימי משותף בים התיכון, כך על פי דיווח באתר RT המצטט מקור במשרד הביטחון הרוסי. הציים של של המדינות מעורבים כיום בפעילות בינ"ל ללוות את השמדת מאגר הנשק כימי הסורי.
ממשרד הביטחון הרוסי נמסר ביום ראשון כי קבוצה של קצינים רוסיים של חיל הים המוצבים בסיירת הטילים הגרעיניים "פטר הגדול" ביקרו בפריגטה הסינית Yancheng .
"במהלך הביקור בספינה הסינית, המלחים הרוסים דנו עם עמיתיהם באפשרות של תרגילים טקטיים משותפים בים התיכון. על פי ההסכם, תרגילים כאלה יתבצעו בעתיד הקרוב, במאמץ לשפר את רמת התאימות המבצעית בין ספינות מלחמה רוסיות וסיניות במהלך פעילות משותפת במזרח הים התיכון", נאמר בהודעה ממשרד הביטחון.
המטרה העיקרית של התרגיל הימי המשותף תהיה להגדיל את רמת שיתוף הפעולה המבצעי בין שני הציים בכדי להתמודד עם איומי טרור ולשפר את פעולות ההצלה המשותפות בים, הסבירו במשרד .
ב -7 בינואר, שני המחוזות שתי המדינות ליוו את המשלוח הראשון של חומרי הנשק הכימי הסורי שעזב את הארץ על אונייה דנית. זו הייתה האינטראקציה המעשית הראשונה בין הצי הרוסי והסיני.

אולי יעניין אותך גם