רובוט לפתרון פאזלים

הרובוט הוצג בכנס החדשנות Innovation 2013 שהתקיים באוניברסיטת בן גוריון

רובוט לפתרון פאזלים

רובוט פותר פאזלים (צילום מסך)

רובוט לפתרון פאזלים, פרי פיתוחם של סטודנטים בפקולטה למדעי ההנדסה באוניברסיטת בן-גוריון היווה את אחת האטרקציות הרבות שמיקדו את תשומת הלב של משתתפי כנס החדשנות Innovation 2013 שהתקיים באוניברסיטה בסוף השבוע החולף. הפיתוח של הסטודנטים רועי נגר ואראל נדב, בהנחייתם של ד"ר רמי חג'ג' ופרופ' אוהד בן שחר, לווה בקליפ קליל שהמחיש את ביצועיו המופלאים של הרובוט

"מי שרוצה לדעת מה זה חדשנות לא צריך לבחון זאת ב'גוגל'. הוא פשוט צריך לבוא לכאן, לאוניברסיטת בן-גוריון. ובעצם, הכל מתחיל ונגמר בתשוקה. הפרויקטים המדהימים שאתם רואים כאן, היא תוצאה של passion, אותה תשוקה עזה המניעה את הסטודנטים לסקרנות ולפעולה, שאת תוצאותיה אתם רואים בכנס המדהים הזה", אמר מנכ"ל חברת גוגל ישראל, מאיר ברנד.

בכנס החדשנות, בו נחשפו כ-550 מיזמים ופיתוחים הנדסיים וטכנולוגיים, השתתפו אישים מקדמת ההייטק בישראל בהם, מנכ"ל גוגל ישראל מאיר ברנד, יהודה ברוניצקי המייסד והבעלים של חברת אורמת, סגן נשיא בכיר למצוינות טכנולוגית בחברת אלביט, חיים רוסו, המדען הראשי של משרד הכלכלה, אבי חסון ויו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי. במהלך הכנס, בו נטלה חלק הנהלת האוניברסיטה בראשותה של הנשיאה, פרופ' רבקה כרמי, השיקה חברת אלביט את חממת אינקוביט והציגה לראשונה בפני קהל רחב הקסדה החכמה לטייסים.

בין המיזמים הטכנולוגיים שבלטו בכנס החדשנות ניתן למנות את מערכת שליטה אוטונומית לרובוט תת-מימי, מערכת לקריאת תנועות שפתיים עבור מטופלי פיום קנה, מערכת ללימוד שפה זרה באמצעות צפיה בסרטים בעלי כתוביות ומשחקים, בחינת ממשק לחייל חי"ר המקבל מידע מכלים בלתי מאויישים, ניהול מקומות חנייה באמצעות תמונה, ניתוח הבעות פנים בראיה ממוחשבת, רובוט לאיתור צוותי חילוץ, צוללת אוטונומית, מערכת להצגה וניתוח של מדדים רפואיים ביחידת הטיפול הנמרץ בביה"ח הדסה, אביזר לשיקום אחרי ניתוח החלפת ירך ועוד.

"בכל שנה , באחד מימי יוני אני מפנה את היומן שלי ונוסע ליום שלם ליום הצגת פרויקטי הגמר של הסטודנטים של שנה ד באוניברסיטת בן-גוריון", אמר איש ההייטק, ד"ר יוסי ורדי. "כל שנה אני חוזר ביתה עם מטען מחודש של אופטימיות, התלהבות, התפעלות  ותקווה. מאות בוגרים עומדים במבואות המחלקות השונות של האוניברסיטה ומציגים על גבי שולחנות ופוסטרים מאות פרויקטים בתחומי התקשורת , התכנה , הרובוטים , הביו רפואה , הכימיה ,ואחרים . הם מלאי אנרגיה וברק בעינים. האוויר מלא חשמל.  הם מציגים מחשבות, מקוריות , רעיונות חדשניים ופורצי דרך . כשאני רואה אותם אני לא מפחד , לא מסין ולא מהודו. ישראל במיטבה".

לפרטים נוספים אודות הרובוט לפתרון פאזלים, ניתן לפנות אל: הסטודנטים: רועי נגר טל. 054-5322579 [email protected], אראל נדב טל. 0548006786  [email protected] או אל מנחיהם – ד"ר רמי חג'ג' - 054-4910229, [email protected]  ופרופ' אוהד בן שחר, טלפון . 050-2029653.

אולי יעניין אותך גם

 Copyright: Gilad Kavalerchik     

ראש רשות החדשנות ב-Tel Aviv Sparks Innovation: אנחנו מתכוונים להזריק כסף לטובת השקעה בחברות הזנק בשלבים הראשונים

״יש לאנושות הרבה אתגרים לפתור - רפואה, מזון, חקלאות, תחבורה, אנרגיה ועוד. חדשנות לא מסתכמת רק בתוכנה״, מסביר דרור בין, ראש רשות החדשנות בכנס Tel Aviv Sparks Innovation