רבע מצבא ארה"ב יוחלף ברובוטים

לפי דברים שאמר בשבוע שעבר הגנרל רוברט קון, ראש פיקוד ההדרכה ותורת הלחימה של צבא ארצות הברית, הצבא רוצה להחליף רבע מהכוח הלוחם ברובוטים וכלים בלתי מאוישים. הסיבה לכך היא חסכון בתקציב - חיילים כנראה עולים יותר

רובוט ה-RIPSAW-MS1 של צבא ארה"ב - wikipedia

המחסור במזומנים הביא את צבא ארצות הברית למשבר קיומי. לעומת הרצון בהתפשטות וגדילה בעבר, אומרים בצבא שהם רוצים להיות "כוח קטן יותר, קטלני יותר, וזריז יותר". ולצורך כך, רוצים בארה"ב להחליף חיילים ברובוטים. כך לפי דיווח של אתר gizmodo.com.au על בסיס דבריו של הגנרל רוברט קון בכנס שהתקיים בשבוע שעבר.
הגנרל רוברט קון , ראש פיקוד ההדרכה ותורת הלחימה של צבא ארצות הברית , דיבר על עתידו של השירות בצבא ארצות הברית בכנס בשבוע שעבר. הוא הסביר כי ההתמודדות עם הקיצוצים בתקציב, הביאה את הצבא האמריקאי לחשוב על צמצום גודל חטיבה מ-4000 חיילים ל-3000 חיילים. את הפער ימלא הצבא ברובוטים ומערכות בלתי מאוישות אחרות.
"אתם לא חושבים ש-3000 אנשים מספיקים כדי להסתדר?", שאל קון את הקהל בכנס. "כשרואים את ההצלחה של הצי האמריקאי במונחים של הפחתת מספרם של אנשים על הספינות, עולה השאלה, האם יש פונקציות בחטיבת חי"ר שאנחנו יכולים להפוך לאוטומטיות באמצעות רובוטים מאוישים או לא מאוישים וכתוצאה מכך להפחית את מספר האנשים המעורבים בלחימה? זאת, בהתחשב בעובדה שאנשים הם העלות העיקרית שלנו".
צמצום צבא ארה"ב הוא לא רעיון היפותטי או חדש. דיונים בנושא מתקיימים כבר כמה זמן. הדיווחים מצביעים על כך שהצבא האמריקאי יתכווץ מגודלו הנוכחי של 570,000 חיילים למצבת של 450,000 בחמש השנים הבאות. כמו כן תצטמצם מצבת המרינס מ-200,000 ל-150,000. (דיון על סד"כ צבא ארה"ב אפשר למצוא כאן).
אבל להחליף את כל החיילים האלה עם מל"טים לא תהיה משימה קלה. אחרי שסוף סוף פיתחו ב-DARPA את הטכנולוגיה הנכונה, יש לצבא ארצות הברית משימה קשה לא פחות, והיא לשכנע את הציבור שזה בסדר להרוג אנשים עם רובוטים.

אולי יעניין אותך גם

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף (בה"ד 16) עובר מצריפין למשכנו החדש ברמלה 

קרדיט: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון
 

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף עובר לרמלה 

הבסיס החדש משתרע על שטח של 120 דונם, מתוכם 15,300 מ"ר בנוי, וכולל: משרדים, מבני מגורים, כיתות לימוד והדרכה, מרכז לוגיסטי, מטווח מקורה, נשקייה, מסלול מכשולים, מגרש כדורסל וטריבונה