"רבין לא היה מאפשר קיצוץ בתקציב"

בטקס לזכרו של רה"מ יצחק רבין, התייחס גנץ לקיצוץ בתקציב הביטחון. הרמטכ"ל אף ציטט את רבין עצמו שאמר "כשמקצצים בתקציב, נוטלים סיכון שיש עליו השלכות"

הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ (צילום: אורי שיפרין, דובר צה"ל)

הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ, התייחס הבוקר לקיצוץ הצפוי בתקציב הביטחון. במהלך טקס זיכרון במלאות 16 שנה לרצח ראש הממשלה יצחק רבין, אמר גנץ כי "מעיניו של רבין מעולם לא נעלמה החשיבות הקריטית של הקצאת משאבים לצה"ל, כדי לשמר את ביטחונה של ישראל".

גנץ המשיך ואמר כי "בעת הזו, בה המפה האסטרטגית של ישראל מורכבת מתמיד, עלינו לנווט את ספינת הביטחון לפי הערכים שגילם רבין. ברוח זו על צה"ל להמשיך להתעצם ולהתכונן לכל איום, ככוח מגן נחוש, מרתיע ומכריע ולהוות מופת של תרומה לביטחון המדינה ולחוסן החברה. רק כך, נוכל לעמוד באתגרי הביטחון ובאתגרי החברה, כעם המבוצר בחומה איתנה, כמדינה החמושה בנשק עוצמתי".

הרמטכ"ל המשיך בדבריו נגד הקיצוץ ואף ציטט מדבריו של רבין עצמו. "כשמקצצים בתקציב נוטלים סיכון שיש עליו השלכות", כך ציטט גנץ את ראש הממשלה המנוח.

הטקס, שנערך בקרייה בתל אביב, נערך במעמד הרמטכ"ל, בתו של רבין דליה וחברי פורום המטה הכללי. לאחר הטקס שמעו חברי פורום מטכ"ל הרצאה מפי תא"ל (מיל') מרדכי בר און בנושא "הכרעות מעצבות בכינונה של אומה".

כמו כן, קיימו חברי פורום מטכ"ל רב-שיח בנושא "האתגרים שלנו", במהלכו דנו באתגרי הסטאטוס קוו ובאתגר החברתי-כלכלי העומד היום במרכז השיח בחברה הישראלית

על פי החלטת הממשלה, בעקבות מסקנות דו"ח ועדת טרכטנברג שהוקמה על רקע המחאה החברתית, כשלושה מיליארד שקלים יקוצצו מתקציב משרד הביטחון ויוסבו לטובת רווחה.

 


>>> עמיר רפפורט: דיון תקציב לא ענייני

 

 

אולי יעניין אותך גם