ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בדאבוס עם מנכ״לית HP העולמית מג וויטמן

ראש הממשלה יקיים דו-שיח פומבי על הבמה המרכזית של הפורום הכלכלי העולמי עם המראיין והפרשן הבכיר של ה-CNN פריד זכרייה

צילום: חיים צח, לע"מ

נתניהו הביע את הערכתו לחברת HP על הקשר עם ישראל וסקר את הסיבות הרבות לכדאיות לשת"פ בעולם הטכנולוגי ובסייבר בפרט. ראש הממשלה שוחח עם וויטמן על האפשרויות הגלומות בדרום וצפון הארץ עבור הרחבת פעילות החברה. המנכ"לית העלתה בפגישתם את מחויבתם ארוכת השנים לישראל, בה השקיעו כבר מיליארדי דולרים והחברה מעסיקה מעל 5,000 מועסקים בישראל. בנוסף, וויטמן הביעה את הערכתם הרבה ליזמות ולחדשנות הישראלית שיוצאת מישראל ותורמת ל-HP בכל עסקיה בעולם.

בפגישה נדונה הרחבת הפעילות בישראל, בין השאר גם בתחום המדפסות תלת מימד ובעולם הסייבר. קודם לפגישה עם וויטמן נפגש ראש הממשלה עם מנכ"ל ומייסד חברת Uber טראוויס קלאניק.

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להיפגש בבוקר עם סגן נשיא ארצות הברית, ג׳ו ביידן, ולאחר מכן גם עם מזכיר המדינה ג׳ון קרי. נתניהו ייפגש גם עם נשיאה הנכנס של ארגנטינה מאקרי, ראש ממשלת הולנד, מנהיגים נוספים וראשי הכלכלה העולמית בהם יו״ר גוגל אריק שמידט. ראש הממשלה יקיים מפגש ייחודי עם מנכ"לים ובכירים בתעשיית הסייבר העולמית בנושא קידום הגנת הסייבר. בין המשתתפים יוג'ין קספרסקי, מייסד ומנכ"ל קספרסקי.

במפגש יידונו איומי הסייבר למידע ולמערכות פיזיות, והשלכותיהם על ההתפתחות וההטמעה של טכנולוגיות חדשניות. בתוך כך, ייבחנו הסיכונים הכלכליים, החברתיים והאסטרטגיים הכרוכים באיומים אלה, ושיתופי הפעולה הייחודים שנדרשים בין ממשלות למגזר הפרטי כדי להיערך בסייבר באופן שיבטיח את מינוף מהפכת הסייבר לטובת רווחה וצמיחה כלכלית בעולם.

בנוסף, ראש הממשלה יקיים דו-שיח פומבי על הבמה המרכזית של הפורום הכלכלי העולמי עם המראיין והפרשן הבכיר של ה-CNN פריד זכרייה. ראש הממשלה נתניהו יציג את האפשרויות שמדינת ישראל מציעה לחברות רב-לאומיות וישים דגש על המובילות הטכנולוגית של תעשיית היי-טק הישראלית, במטרה להרחיב את שיתופי הפעולה בין החברות הללו לבין חברות ישראליות ולעודד השקעות ורכישות בישראל.

אולי יעניין אותך גם