קולס - מזכ"צ חדש לשר הביטחון

במקום תורג'מן שיפקד על "געש"

קולס במקום תורג'מן. צילום: אריאל חרמוני, משהב"ט

מזכיר צבאי חדש לשר הביטחון: יאיר קולס הועלה ביום שני לדרגת תא"ל ומונה למזכ"צ, במקום תא"ל איציק תורג'מן, שמונה לפקד על עוצבת געש.

שר הביטחון יעלון אמר בטקס החלפת המזכ"צ כי "תפקיד המזכיר הצבאי של שר הביטחון הוא רגיש, ובוודאי יוצא מתוך התחום הצבאי. בחודשים האחרונים עבדתי עם תא"ל איציק תורג'מן באופן מאוד אינטנסיבי, ושמחתי למצוא קצין שהוא גם מקצועי וגם יסודי, משקיע, בן אדם. תרמת גם לשר הביטחון הקודם, אהוד ברק, וגם לי, ועשית את התפקיד הזה גם היטב.
 
"אני חושב שגם אתה קיבלת לא מעט לטובתך האישית, משום שיש תפקידים שבהם אתה נחשף לאופקים נרחבים של יחסים בינלאומיים, יחסים בין דרג צבאי לדרג מדיני ובין דרג צבאי לדרג אזרחי. אני בטוח שעכשיו, כשאתה הולך לקבל את הפיקוד על אוגדה 36, הניסיון הזה יעמוד לנגד עינייך, וכשתסתכל על הסורים מעבר לגבול תבחן אותם לא רק בראייה של כוונת הרובה אלא בראייה הרבה יותר רחבה. הראייה הזו בהחלט נדרשת היום, בקו רמת הגולן, בגלל הרגישות, המציאות המשתנה והמצבים המשתנים, ולכן אני בטוח שזה יהיה חלק בלתי נפרד מתרמילך ומרכיב בהצלחתך. אני מאחל לך הצלחה רבה".

אולי יעניין אותך גם

אריאל חרמוני | משרד הביטחון 

דעה | האם יש כשלים במנגנון הפיקוח על הייצוא של משרד הביטחון?

הגיע הזמן ליצור מנגנון שלא יהסס לאסור על חברה למכור תוכנת מעקב,  מזל"ט או מכ"ם למדינה או לשליט שמשטרו אינו עומד במבחן מינימלי של דמוקרטיה וערכים מערביים מקובלים. דן ארקין מטיל ספק במנגנון הפיקוח על הייצוא של משרד הביטחון